Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana żarówki mijania a4 b6. Jak wygląda wymiana?


gracz123ja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Spaliła mi się w a4 b6 żarówka światła mijania. Jak wygląda wymiana żarnika xenonu w b6? Jaki typ żarnika jest w b6? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany żarówki musisz wyjąć lampę 2 śruby na pasie odkręcasz a dwie z tyłu tylko luzujesz. Co do żarników to były d1s i d2s. Na lampie powinna być naklejka z opisem jakie żarówki są zastosowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z xenonem jak i zwykłą lampa najlepiej odkręcić te 4 śruby i wyciągnąć sobie lampę do przodu. Najszybsza opcja i najmniej pozdzierasz łapki.

Co do typu żarnika zdejmiesz pokrywkę i zrób zdj i pokaz tu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu masz opis żarówek, wymiana palnika to jakieś 15 minut po wyciągnięciu reflektora

20200322_202703.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, piti82 napisał:

wymiana palnika to jakieś 15 minut po wyciągnięciu reflektora

W kwadrans to 2 lampy się obskoczy i ustawi od nowa wysokość lamp vcdsem? 

A ustawić lampy trzeba po każdym odkręceniu,zawsze się przestawiają mniej lub więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pila24 napisał:

W kwadrans to 2 lampy się obskoczy i ustawi od nowa wysokość lamp vcdsem? 

A ustawić lampy trzeba po każdym odkręceniu,zawsze się przestawiają mniej lub więcej. 

Jak robisz na czas to pewnie i w 10 minut ogarniasz, ale jeśli na spokojnie, czyszcząc przy okazji co nieco sprężonym powietrzem (a warto) to potrwa ciut dłużej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, piti82 napisał:

Jak robisz na czas to pewnie i w 10 minut ogarniasz, ale jeśli na spokojnie, czyszcząc przy okazji co nieco sprężonym powietrzem (a warto) to potrwa ciut dłużej??

Ja demontuje lampę w jakieś 30 sekund. Ze 100 razy to robiłem a może i więcej,siłą rzeczy to szybko wychodzi samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na złomie w 3- 4 sekundy, z kopa a potem łapką i już leży na ziemi.

Ludzie, nie ważne ile wam to schodzi, nie o to tu biega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Fido napisał:

Ja na złomie w 3- 4 sekundy, z kopa a potem łapką i już leży na ziemi.

Ludzie, nie ważne ile wam to schodzi, nie o to tu biega.

Właśnie o to chodzi że w b6 łatwo zdemontować lampę by żarówkę wymienić. Spróbuj wymienić postojówkę w b7-niby to b6 po lifcie a serwisowanie utrudnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie bardzo ważne, najpierw wymienić jedną stronę i ustawić do drugiej, której nie ruszaliśmy i potem drugą ustawić do pierwszej. W tedy unikniemy przymusowej jazdy na skp, gdzie i tak nie potrafią ustawiać świateł.. przynajmniej u mnie. Po trzech wizytach za każdym razem je obniżałem, bo oślepiałem ludzi podczas jazdy, a na wybojach to bankowo nic nie widzieli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Langista napisał:

Jedynie bardzo ważne, najpierw wymienić jedną stronę i ustawić do drugiej, której nie ruszaliśmy i potem drugą ustawić do pierwszej. W tedy unikniemy przymusowej jazdy na skp, gdzie i tak nie potrafią ustawiać świateł.. przynajmniej u mnie. Po trzech wizytach za każdym razem je obniżałem, bo oślepiałem ludzi podczas jazdy, a na wybojach to bankowo nic nie widzieli..

Ja sam ustawiam od lat. Pierw na równi obie,a następnie na nieuczeszczaną drogę by zobaczyć czy zasieg nie jest zbyt daleki(wtedy będą oślepiały). Od lat nikt mi nie mrugał z powodu oślepiania. W skp ustawiają tak że światła świecą ze 30 metrów przed autem ? ja ustawiam na około 80 metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaś na odwrót, koleś ustawia tak, że sam widzę jak linie się rozbiegają i potem oślepiam wszystkich :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...