Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błędy w Gateway 5F MMI 3G+ POLIFT


boli92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam następujące błędy w moim Audi,

w 5F-Information Elect. :
03157 - Functionality limited due to Communications Disruption
03623 - Invalid Security / Release Code

w 19 - CAN Gateway:
02001 - Data-Bus. Automatic Distance Regulation
           004 - No Signal/ Communication

oraz nie widzę sterownika Lane Change Assist (błąd komunikacji ze sterownikiem, brak reakcji na przycisk w słupku).

Mój samochód nie ma radaru i w CAN installation list nie mam go zaznaczonego także, nie wiem skąd ten błąd (może mogłem coś naklikać w vcds?). Samochód ze Stanów, gdyby to miało w czymś pomóc.
Samochód stracił komunikację ze sterownikiem Lane Change Assist po powrocie od lakiernika (malowany przód), także może gdzieś się rozłączył a może tylko zbieg okoliczności? Może ma ktoś wiedzę gdzie sprawdzić połączenia tego sterownika??

 

20200321_143928.jpg

20200321_143942.jpg

20200321_144127.jpg

20200321_144138.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest do zrobienia :hi:
Zakodowac lista gateway 19 wg wyposazenia ,  ususnac bład w MMI 3G od darmowego aktywatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś podpowiedź dostanę jak usunąć błąd w CAN Gateway? Gdzie poszukać możliwości wykodowania radaru? W Instalation List nie mam go zaznaczonego a błąd się pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gateway 5 kanałowy z automatu szuka urządzenia, które wymaga 5 kanału, jeśli nie ma żadnego podpiętego to będzie widoczny błąd, pomimo wykodowania z listy wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2020 o 21:25, shaqal napisał:

Gateway 5 kanałowy z automatu szuka urządzenia, które wymaga 5 kanału, jeśli nie ma żadnego podpiętego to będzie widoczny błąd, pomimo wykodowania z listy wyposażenia.

Czyli jak ogarnę temat z Lane Change Assist to ten błąd w Gateway powinien zniknąć? Posiada ktoś jakiś schemat połączenia asystenta zmiany pasa ruchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lane assist dochodzą dwa cany, zasilanie i masa. Sprawdź na początek bezpieczniki, może tak będzie najprościej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jako tako ogarnięty, Lane assist już reaguje na przycisk, dostępny jest już z MMI ale w VCDS dalej brak komunikacji ze sterownikiem. Dzięki @shaqal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...