Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gasnący silnik


Marcin0602

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

Mam problem z moim silnikiem ... zaczęło się od przygasania przy światłach raz na jakiś czas, postanowiłem zadzwonić do kolegi który pracuje w VW i stwierdził ze przerabiał już ten temat i przeczyszczenie przepustnicy pomoże wiec tak zrobiłem, przepustnica została zaadoptowana lecz problem zaczął się pogłębiać ponieważ silnik nie trzyma obrotów. Dziś postanowiłem zrobić test program vag com i mam błąd 

16556 Fuel Trim System to rich bank 1

Możecie mi podpowiedzieć co może być problemem ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gazownika udaj się by lpg wyregulował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pila24 napisał:

Do gazownika udaj się by lpg wyregulował.

Dobrze dodam  tylko że auto na benzynie chwile po pracuje a na gazie odrazu gaśnie ... myślisz ze regulacja gazu może coś naprawić skoro nie pracuje dobrze nawet na benzynie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasuj vcdsem błędy jakie masz w silniku i pojeździj na samej benzynie z dzień lub dwa i zobacz czy nadal gaśnie. Lpg do regulacji bo masz błąd zbyt bogatej mieszanki i ecu nie jest w stanie jej dalej regulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, pila24 napisał:

Skasuj vcdsem błędy jakie masz w silniku i pojeździj na samej benzynie z dzień lub dwa i zobacz czy nadal gaśnie. Lpg do regulacji bo masz błąd zbyt bogatej mieszanki i ecu nie jest w stanie jej dalej regulować.

Dziś po podłączeniu komputera za pomocą programu Vag Com dowiedziałem się o kolejnych błędach 

16487- Mass air Flow sensor (G70) signal to high 

wczorajszy błąd 16556 Fuel Trim system to rich Bank 1 

dzwonilem do gazownika który montował gaz (Stage) i powiedział ze to przepływomierz powietrza jest prawdopobnie uszkodzony i najpierw żebym usunął usterkę później dopiero myślał o regulacji gazu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływka również do ogarnięcia. Aczkolwiek błąd mógł się już pojawić przed jej awarią. Przy awarii przepływki silnik przechodzi na tryb open loop i leje paliwo ze sztywnej mapy,taki błąd wówczas nie powinien się pojawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pila24 napisał:

Przepływka również do ogarnięcia. Aczkolwiek błąd mógł się już pojawić przed jej awarią. Przy awarii przepływki silnik przechodzi na tryb open loop i leje paliwo ze sztywnej mapy,taki błąd wówczas nie powinien się pojawiać.

No dobrze czyli sugerujesz wymianę przepływomierza ? Jak mogę go zdiagnozować za pomocą vaga ? 
myslisz ze sonda jest problem ? Dziś nagrałem krótkie wideo jak pracuje sonda i mam wykres jak zmienia się napięcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierw ogarnij przepływkę,kup z takim samym numerem jak masz teraz. Jest błąd zbyt dużego przepływu powietrza wiec coś z nią nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pila24 napisał:

Pierw ogarnij przepływkę,kup z takim samym numerem jak masz teraz. Jest błąd zbyt dużego przepływu powietrza wiec coś z nią nie tak.

Nie o kupię już nowa jaka markę polecasz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką jak masz teraz,napisane na niej jaka firma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...