Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne telepanie na jałowym


Patjak19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Posiadam B7 3.0 Tdi BKN od jakiegoś czasu mam taki problem iż po rozgrzaniu się do temperatury 65 stopni zaczyna nierówno pracować . Samochód normalnie przyspiesza ma moc chek się nie wyświetla , błędów w ECU nie ma , nawet nie kopci po dłuższym postoju pali normalnie po przekręceniu kluczyka . Od czasu do czasu ma też tak , że brakuje jej mocy i zaczyna migać kontrolka od świec(wyświetla się błąd od czujnika doładowania) po którymś z kolei odpaleniu  , zauważyłem że dzieje się tak jak się siedzi w samochodzie  jest zgaszony i są powłączane rzeczy , które pobierają prąd. Jak tak jest wyłączam wszystko prócz świateł w czasie jazdy , gaszę odpalam i jest wszystko dobrze . O co może biegać?

Edytowane przez Patjak19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki błąd Ci sie generuje od tego czujnika?

Odłąłcz wężyk od klapy obejściowej przy chłodnicy spalin  (zaślep czymś wężyk żeby nie łapał lewego powietrza), nie pomyl wężyka  z zaworem EGR.

Jak to nie pomoże to odłącz kostkę od przepływomierza.

Jakie masz odczyty na kanałach 72 do 77 (silnik)

Edytowane przez gozdzik77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to z tym czasowym brakiem mocy to wiem o co chodzi tu jest problem ze sterownikiem łopatek turbiny .Aaa  od czujnika doładowania nie pamiętam zbytnio , a też od dłuższego czasu się on nie wyświetlił. Nie równe obroty są raczej spowodowane nie domykającym się egr. Byłem na kompie i tylko to pokazało z wtryskami wszystko ok . Wymieniłem też czujnik temperatury paliwa na przewodzie i telepanie całą budą ustało. Teraz czekam i jak więcej czasu będzie to spróbuje ten egr wyczyścić , a jak wiemy trzeba zdejmować kolektor .Ale przy okazji zerknę odrazu na klapy.

Edytowane przez Patjak19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę czy tez od razu nie kupić zestawu naprawczego i nie wymienić klapek .

Edytowane przez Patjak19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...