Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słaba instalacja czy gazownik?


Syyyyyba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W lutym tego roku założyłem instalację, specyfikacja na dole zdj. No a teraz tak... od samego początku były problemy że gdy przełączyło się na gaz silnik szarpał jeszcze z 1/2km aż się bardziej nagrzał i przestawał, często także odpaliłem auto gdy było 5stopni na polu po kilku sekundach gaz się włączył i wiadomo auto gaśnie a wez je potem odpal xd  potem zostało to w "miarę" poprawione ale zaraz znowu zaczęły się problemy i tak jeździłem do niego tam i spowrotem bo jakiś czas temu znowu wyszło że na biegach 4/5 podczas rozpędzania jak np przeciągnąć chce do 4 tysiecy to auto szarpie. Na 5 biegu powiedzmy jadę autostradą 100km/h i jak chce z tego biegu np przyśpieszyć do 140/150 gdy dam but do spodu  auto szarpie a jak delikatnie nie ma nic Byłem u niego w środę żeby ogarną to a przy okazji przegląd po 1tysiącu, jezdził autem i mówił że co dał rade to zrobił ale szarpanie o czym napisałem wyżej też występuje :(  Także mówił że kiedyś ktoś grzebał w mapach silnika i jakieś gotowe setupy wgrywał i jest jakiś problem że gaz nie chce właśnie obsłużyć tej całej mapy czy czego tam nie wiem nie znam się. Teraz i tak nic z tym nie zrobię bo przyjechałem do holandii ale jak wrócę mam zamiar dalej do niego jechać i nie wiem sam czy to wina gazownika,słaba instalacja czy te mapy co ktoś wgrywał?

1zdj. Książeczka

2.jpg

 

2zdj. Wyciąg z homologacji 

1.jpg

Edytowane przez Syyyyyba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno i drugie.. Chociaż tutaj jest jakiś wałek w papierach, redek magic a w drugim cos innego.

Edytowane przez ELLIOTT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno co zapomniałem dodać jak jechałem do Holandii zatankowałem fuul zbiornik jechałem predkoscia 150/160 i pełna butla starczyła na 280km potem kolejne tankowanie było po przejechaniu 258km i weszło 36litrów, predkosc 140/150 spalanie z kosmosu

Zbiornik 52,5litra wchodzi 44 

 

Edytowane przez Syyyyyba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam 1.8t quattro po chipie tak z 13 to ciężko zejść przy jeździe w koło komina. Przy takich prędkościach to pewnie podobnie by było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko gazownik powiedział że ta mapa co jest wgrana to ciul wie co to jest, jakis gotowiec kopiuj wklej a jak dla mnie on tam wiecej niz to 163 nie ma. 

Edytowane przez Syyyyyba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób logi to będzie widać czy jest coś pomodze w sofcie oraz daj zdjęcia spod maski reduktora i wtrysków to będzie wiadomo co masz :D

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Syyyyyba napisał:

zdj mogę zapodać jutro, ale logi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak czy siak to tutaj w Holandii tego kabla nie będę ogarniał więc tego nie sprawdze ;/ ale skoro gazownik mówił że wzią teraz auto na autostrade i jeździł i ogarną to szarpanie to skąd występuje to dalej.. nie ogarniam tego do tego to spalanie 15 litrów w trasie -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Syyyyyba napisał:

no tak czy siak to tutaj w Holandii tego kabla nie będę ogarniał więc tego nie sprawdze ;/ ale skoro gazownik mówił że wzią teraz auto na autostrade i jeździł i ogarną to szarpanie to skąd występuje to dalej.. nie ogarniam tego do tego to spalanie 15 litrów w trasie -.-

Mam dwie audice. Obie zagazowane

1.8 adr 125km

1.8t 163km 

Tą drugą  mam chwilę i po mieście potrafi 17 spalić.

Tą pierwszą jechałem trasę 2000km

Spalanie na autostradzie

100 km/h  10 litrów

120-130 km/h   12litrów

160 kkm/h      15litrów

Jak widać dużo zależy od nogi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy byłem na urlopie jeździłem autem aby dobić 1000 na przegląd, na 2 zatankowanym zbiorniku jeździłem sporo po wioskach, mieście i przejechałem 400km na 44 litrach, potem auto poszło na przegląd i po przeglądzie uderzyłem do Holandii. . Jeśli nawet spalanie powiecie że jest ok zostaje kwestia tego cholernego szarpania podczas przyśpieszania.

Kilka zdj, sory za takie ciulowe

 

20200329_163855.jpg

20200329_163904.jpg

20200329_163916.jpg

20200329_163922.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty masz dobre, wtryski można znacznie lepiej zamontować, bo to jest spartolone przy pojedynczym montażu. Jeśli coś dolega autu na benie to i na gazie nie będzie jeździć. Bez diagnostyki nikt więcej Ci nie pomoże więc albo ogarnij sobie vaga lub szukaj kogoś kto Ci to pomoże zrobić. Powodzenia i ja bym nie jeździł na gazie skoro są takie problemy.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na benzynie nie było żadnych problemów. Ok najwyzej jak kiedyś wrócę to ogarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie obdeleven pro, będziesz miał czym logi robi chociaż pod telefonem. Zapewne masz instalacje do regulacji i ubogo. To wyjdzie przy logach i grupie 32. 

Jak będziesz butował na ubogiej mieszance, to za jakiś czas będzie remont pieca. Wybór należy do Ciebie. Kabel do lpg kosztuje 70zł

Edytowane przez ELLIOTT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na autostradzie jedynie było butowanie więc szarpalo A tak jak teraz dojazdy do pracy to jak się jedzie wioska 8km to wiadomo nie butuje się go wcale. Taka jazda też zaszkodzi delikatna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatna może nie, ale nie widzimy czy go zalewa czy ma za ubogo dlatego lepiej odpuścić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót do tematu, jestem w NL gaz przestał działać jakieś 2 tygodnie temu, kontrolka cały czas szybko mruga, czasami piszczy słychać na butli pstryk i na tym się kończy. Wracam w lipcu jadę do niego ostatni raz a potem to już jak "coś" znowu trzeba szukać kogoś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewkę sprawdź przy reduktorze, obok filtra fazy ciekłej.  Jakie miasto w Holandii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jechać do Belgii na weekend do brata. Niestety plany zmieniły się i jedziemy do Bremerhaven na jeden dzień.. Miałbym jak podłączyć się pod ecu lpg jak i ecu auta, jakbym wybierał się do do Belgii dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...