Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak utrzymać seryjną moc silnika?


Gość Kaziu_Wichura

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne prawda ? Ale jak można nie jeździć na gazie mając swoją stację gazową oraz warsztat montujący gaz ? (serwis free + części półdarmo)

W takim wypadku nie powinno chyba dziwić

No fakt , nie dziwi wogole, no to po znajomosci, ile instalacja dla mnie ?? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne prawda ? Ale jak można nie jeździć na gazie mając swoją stację gazową oraz warsztat montujący gaz ? (serwis free + części półdarmo)

W takim wypadku nie powinno chyba dziwić

No fakt , nie dziwi wogole, no to po znajomosci, ile instalacja dla mnie ?? :mrgreen:

Wiesz, kilka klubowych Kadettów (okolice Warszawy) z KTK.pl zagazowaliśmy i cykają ;) Zniżka może niewielka, ale zawsze na pełny zbiornik gazu gratis można było liczyć, choć dawno niczego "po znajomości" nie montowaliśmy :razz: Bo wogóle ruch się zrobił słaby, części poszły w górę, a ceny instalacji w dół - jednym słowem zysk mniejszy, a pracownicy swoje muszą wziąść :(

Ale jakby co to zapraszam, tyle, że z Wrocławia to chyba wyjdzie Ci "szyte na przebite" czy jakoś podobnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, kilka klubowych Kadettów (okolice Warszawy) z KTK.pl zagazowaliśmy i cykają Zniżka może niewielka, ale zawsze na pełny zbiornik gazu gratis można było liczyć, choć dawno niczego "po znajomości" nie montowaliśmy Bo wogóle ruch się zrobił słaby, części poszły w górę, a ceny instalacji w dół - jednym słowem zysk mniejszy, a pracownicy swoje muszą wziąść

Ale jakby co to zapraszam, tyle, że z Wrocławia to chyba wyjdzie Ci "szyte na przebite" czy jakoś podobnie

Napisz mi tylko cene instalacji albo na PW - sekwencja do 1,6 , i napisz co by bylo najlepsze itd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

że też chciało ci się taki referat pisać :wink: Muszę ze swoim gazem podjechać do gazownika bo nie chodzi tak jak kiedyś, a regulował mi go przedwczoraj :???: Traviz, no właśnie ja mam nieszczelny przewód od tankowania :D. Zaniedbanie po poprzednim właścicielu, które muszę niezwłocznie usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) dziekuje za odpowiedz, kolego Traviz wybralem taki silnik poniewaz wpadl mi w rece no i oko:)nie zaplacilem za to auto duzo:)wiec nie mozna :) ze jak taki silnik to i stac na paliwko :) zakladajac instalke kolo 5 tys zl to wychodzi jak bym kupil ten samochod za 20 tys z instalacja:)a bedzie nowa :) na gwarancji :) a zamierzalem kupic 1.8 lub tdi :) w granicach 20 tys wiec wydaje mi sie ze dobrze na tym wyjde:) mam silnik v 6 ktory wspaniale pracuje :) no i po instalce bedzie koszt jak w dislu :) Prawie ;) P.s jak mozesz to napisz ile mniej wiecej koszt instalki takiej dobrej :) do v6 :) pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, kilka klubowych Kadettów (okolice Warszawy) z KTK.pl zagazowaliśmy i cykają Zniżka może niewielka, ale zawsze na pełny zbiornik gazu gratis można było liczyć, choć dawno niczego "po znajomości" nie montowaliśmy Bo wogóle ruch się zrobił słaby, części poszły w górę, a ceny instalacji w dół - jednym słowem zysk mniejszy, a pracownicy swoje muszą wziąść

Ale jakby co to zapraszam, tyle, że z Wrocławia to chyba wyjdzie Ci "szyte na przebite" czy jakoś podobnie

Napisz mi tylko cene instalacji albo na PW - sekwencja do 1,6 , i napisz co by bylo najlepsze itd .

Ostatnio była cena 3200zł ze zbiornikiem w miejsce koła o pojemności ok. 51l. Teraz nie wiem jak ceny stoją bo jestem na urlopie, gdyż żegnam tę robotę na jakiś czas :P Nie będę prawił, że instalujemy super włoskie oryginały bo zakładamy instalacje D.T. Gas System - polskie na podzespołach włoskich. Zapewne gorsze jakościowo, ale i cenowo tańsze (ale są i tańsze, więc nie jest to ostatni chłam), a wiadomo, że w tych czasach klient patrzy przede wszystkim na cenę i mało jest takich osób jak my, które dołożyłyby ten 1000zł aby tylko miec coś naprawdę firmowego. Osobiście nie czuję większej różnicy w porównaniu do włoskich oryginałów, jedynie listwy wtryskowe padają częściej :( Ale ja na swojej zrobiłem 20kkm i na razie odpukać jest OK, zresztą jak już pisałem, wymianą się nie przejmuję ;) Dodatkowo, na regulacje nie przyjeżdżam ;) Na początku trochę nie mogliśmy dojść z odcinaniem gazu przy mocnym depnięciu, ale tak jak poprzedni właściciel mówił, komputer był robiony podobno w Racimex Motorsport i stąd może wynikać problem. Kumpel ma taką samą wersje, ale bez quattro. U niego wszystko śmiga super, a ma założoną tę samą instalację co ja. U mnie dodatkowo włożona została większa listwa wtrysków, miedź fi6 została zastąpiona fi8 oraz zostało zwiększone ciśnienie gazu, a króćce wtrysków zostały delikatnie rozwiercone. Poprawa jest znaczna. Do jazdy na codzień starcza w zupełności - jestem zadowolony, ale tak, jakbym ruszał jak powiedzmy na 1/4 mili to można się spodziewać na drugim lub trzecim biegu odcięcia gazu :( To jest takie zabezpieczenie przed zbyt ubogą mieszanką. Niestety nie można pokonać ciśnienia doładowania, które narasta zbyt gwałtownie :( Na mniejszym ciśnieniu nie ma problemów ;) Zresztą wszystkie instalacje gazowe nie lubią wszelkiego tuningu typu stożki, wałki itp...

nie zaplacilem za to auto duzo:)

Podejrzewam, że koleś sprzedał auto promocyjnie bo nie było na nie zbyt wielu chętnych :) Nie chodzi tu o wygląd itp. bo prezentuje się wyśmienicie (zwłaszcza skóra), ale ze względu na motor :( Niestety taka jest prawda... Mój znajomy jakiś rok temu nie mógł sprzedać pięknej 80 B4 2.6 '93 ... Dosłownie igiełka. Jak coś było nie tak to wymieniał na nowe i się nie patyczkował. Razem z żoną bardzo dbali o auto, sam się zastanawiałem czy nie kupić go od nich, ale właśnie ze względu na silnik tego nie zrobiłem. Auto sprzedali 2 tys. drożej niż ja swoją 80 B3 1.8 '91...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu masz racje Traviz :( niestety dzieki tak duzemu silnikowi auto tak tanie dorwałem w takim stanie , choc wydaje mi sie ze mimo silnika stoja wiecej a zapewniam ze koles od ktorego go kupiłem nie sprzedał go ze cos w nim nie tak, sam byłem zdziwiony ale 1 raz w zyciu kupiłem auto za takie pieniazki w takim stanie (nie patrzmy na poj) a koles mial naprawde duuuuuzo kasy,auto jezdzilo duzo do szwecji ( moze ktoś z Gorzowa WLP) zna to autko, osoba ta ma duzo innych a to mu stało na parkingu i zawalało miejscówe , a co do pojemosci to wielka racja,gdyby był 1. 9tdi poszedł by w ciagu "1 h" czy 1.8b bo nie kazdy decyduje sie na 2,6 ale ja majac 16tys w kieszeni mogłem miec jakies 1.6 albo 1.8 ale w stanie napewno nie takim:) wydaje mi sie ze ten samochod stoi kolo 18-19 tys wiec za to włoze sekwencje i posmigam napewno dłuuugo :) mam nadzieje:) juz nie mowie ze mogłem kupic za te $ jednynie dobrego fiata lum cos w tym stylu :)a wiec mimo 2.6 jestem zadowolony:) nawet w miescie spalanie nie jest tragiczne ;) 14 l / 100km sie zmiesci:) ale bardzo oszczednie i bez klimy:) i po 16 jak nie ma korkow hehe:) ale sie rozpisalem, a moze napiszcie co byscie kupili za 16 tys :) a tak z ciekawości bym chcial wiedziec :) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...