Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z dopasowaniem Ecu


Kubak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu jestem właścicielem  A4B5 lift 1.9 tdi . Mój problem polega na tym iż zapiekło mi kierownice od turbo (nie od PSJ :P) i zaczełem szukać przyczyny i tak  wtryski ok pompa ok turbo ok  przepływka ok  wiec szukam dalej  i co się okazało  sterownik silnika  0281010202   038906012AJ    a w afn (bo tak pisze na bloku silnika) powienien być inny ;/  nadmienie   iż kupowałęm oczyma nie rozumem ;/ pod maską afn  wiec geba się cieszyła bo i cena przystępna a w papierach 90 koni ale gość mówi że to celowy zabieg bo jak tam kiedyś było ściągane to się pomylili w urzedzie i tak zostawił nie kopał tego tematu wiec i ja nie kopałem i tu mój błąd ;/   co się okazuje w budzie   jest silnik afn 110 koni ale w orginale siedział silnik AHH 90 koni . wiec chyba i sterownik   nie powinien działać tak jak należy ;/  auto normalnie jeździ i wszystko w nim działa tylko to zapiekające się turbo mnie wnerwia ;/ . i Tu moje pytanie jaki sterownik ogarnie mojego afn w budzie  po AHH  mam ABS ESP , Climatronic    rocznik 2000 po lifcie. Z góry dziękuje za sugestie i jakieś namiary na fachowców najlepiej z okolic Tarnowa woj Małopolskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Witam. Podzieli się ktoś   softem do afn z obsługą ESP ?    nr   0281010199     038906012 BL 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na dysku coś takiego, ściągnięte kiedyś na zapas i nie testowane nigdy, tak więc nie gwarantuję że działa :P

Audi A4 1.9TDI 110HP 038906012BL 0281010199 352254.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam. Zabrałęm się w końcu za zmiane oprogramowania  i wszystko przebiegło pomyślnie  1h  i gotowe :)   PIXX dzięki  mapa sprawna :)  po wgraniu   standargowo podpięcie vaga i adaptacje i kodowania. Prócz tych błędw co są w załączniku jeszcze musiałem czujnik kąta skrętu  zaadoptować i test drogowy  esp/abs. póki co działą jutro większe testy ale kultura pracy i zrywność lepsza jak na tą chwile :)

bledy.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak mod bo AFN nie wychodziły w II lifcie a ten dopiero otrzymał inną pompę ABSu i jeszcze ze zmian układu hamulcowego: aluminiowe tylne zaciski

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...