Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 TDI PD] Problem z odpalaniem, odpala i po 10 min gaśnie.


Alko03

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy i zwracam się do Was o pomoc w moim Audi A4 B6 1.9 TDI 130 zauważyłem problem z odpalaniem. Odpalam samochód chodzi z 10 minut i gaśnie, po tym czasie kręci ale juz nie chce odpalić. Meczylem go chwile az padl aku. Po naladowaniu aku przez prostownik odpalil z trudem, przez kolejne 8 dni około odpalal normalnie ale znowu sie pojawił problem. Uprzedzam że jestem laikiem w mechanice. To może byc alternator lub aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Wygląda to na jakąś awarie elektryki . Jeśli nie masz vaga to pozostaje Ci podjechać do jakiegoś mechanika i zrobić podstawową diagnostykę. Bez tego to wróżenie z fusów. 

 na alternator to nie wygląda bo raz jest dobrze a raz nie. Jak byś miał walnięty alternator to nigdzie byś nie pojechał. Aku mało prawdopodobne...

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź węże idące od filtra paliwa, zobacz na pompę vacum za silnikiem czy nie ma wycieków. Wymień ewentualnie przewody bo mogą być nieszczelności i tyle na początek mogę doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by sprawdzić, czy działa cały czas pompa w baku... być może przestaje i dlatego gaśnie. 

Tak jak kolega wyżej napisał do sprawdzenia układ paliwowy, wycieki, pompa vacum (ciśnienie tłoczenie paliwa), pompka w baku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...