Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpanie na wysokich obrotach i sonda lambda


Pawelszajna

Rekomendowane odpowiedzi

IMG_20200401_150050.jpgWitam mam audi a4b6 1.8t guatro benzyna plus gaz 

Od pewnego czasu zmagam się z takim problemem że powyżej 4k obrotów auto na benzynie muli i szarpie, na gazie przy niższych obrotach okolo 3.5k zaczyna mocno szarpać. Cewki i świece prawie nowe wycięty katalizator ciśnienie na cylindrach w normie po skasowaniu błędów i pojezdzeniu już na samej benzynie wyskakują tylko takie błędy jak na zdjęciach ? Czy może to być całkiem padnięta sonda ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy drugiej sondy to przez wycięcie kata. Błąd od pierwszej sondy sporadyczny więc porób logi jak należy, bo szklanej kuli nie mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z problemem zmagam się już chyba dwa lata i i żaden mechanik kie może tego rozgryźć, zaczynało się od tego że samochód rozpedzal się do jakiś 170 i tak mulił że praktycznie nie chciał jechać więcej, teraz problem się trochę pogłębił od pewnego czasu, w tym moment to są jedyne błędy , planuje pojeździć jeszcze trochę na gazie i znów podpiąć pod komputer. Ale nikt nie ma pojęcia co to może byc, wtryski ? Coś ze sterownikiem ? Mapy paliwowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Pawelszajna napisał:

Z problemem zmagam się już chyba dwa lata i i żaden mechanik kie może tego rozgryźć, zaczynało się od tego że samochód rozpedzal się do jakiś 170 i tak mulił że praktycznie nie chciał jechać więcej, teraz problem się trochę pogłębił od pewnego czasu, w tym moment to są jedyne błędy , planuje pojeździć jeszcze trochę na gazie i znów podpiąć pod komputer. Ale nikt nie ma pojęcia co to może byc, wtryski ? Coś ze sterownikiem ? Mapy paliwowe ?

A czy ja coś nie jasno napisałem wyżej? Logi do zrobienia albo jeździj tak dalej aż coś całkiem padnie. Oczywiście po wywaleniu kata nie usunięta druga sonda w sofcie, wkręcili CI emulator czy jak? Jazda na gazie Ci nie pomoże. Ma być w 100% sprawna benzyna,  a potem można doprowadzać lpg do ładu.

 

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz skąd ,to po prostu podmień tą sondę i będziesz miał pewność ,że to nie ona.Sam przerabiałem ten temat w tamtym roku,Komp nie pokazywał nawet jej błędów!!Miałem identyczne objawy jak u CB.Szukaliśmy przyczyny z Łukasz13 po logowaniu nie do końca wychodziło ,że to sonda.Przepieliśmy z jego Niuni ;) do mojej i autko odżyło.Przyczyna znaleziona.Gdyby u Cb sama podmiana sondy nie pomogła zrób tak jak Ci podpowiada kolega przem8,bo będziesz szukał bez skutku.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...