Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niefabryczne radio, działa tylko wzmacniacz z subwooferem.


Rikone

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, jeszcze raz potrzebuje waszej pomocy i mam nadzieje że poświecicie trochę czasu :)  Tak jak w temacie jest to niefabryczne radio z subwooferem i wzmacniaczem. Radio jvc kd-x342bt wzmacniacz magnacik i subik blaupunkt. Podłączyłem wszystko ładnie pięknie wzmacniacz startuje razem z włączeniem radia ale subik gra tylko samotnie :disgust: Wszystkie głośniki nie działają i i sądzę że trzeba jakoś je aktywować mostek czy coś, albo ustawienia w radiu. Jak sądzicie ?  Podłączone jest to oczywiście specjalną końcówka z wyjściami na głośniki, lecz boksuję w miejscu... Zrobiłem fotki jak to wygląda. Liczę na waszą pomoc  :) 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co masz wykonane to jakaś masakra. Na pierwszy rzut oka Wydaje się że masz dołożony drugi subwoofer

Sprawdź czy w bagażniku z prawej strony masz oryginalny subwoofer. Zrób dokładne zdjęcia wszystkich oryginalnych kostek w aucie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak Ci się wydaje że masakra :D Mam oryginalny ale ori instalacja radio i wzmachol strzelał przy włączeniu, słychać było szumy z auta lamp itp. a jak włączyłem światła to już koszmar był bo brzeczałow głośnikach, i jak wciskałem hamulec dopiero była cisza jak by masy brakowało. Ale że miałem zestaw car audio z poprzedniego auta postanowiłem poświecić trochę czasu i przełożyć wszystko do audi. Po pracy cyknę fotki, ale z tego co pamiętam to fabryczne kostki to ta z zasilaniem do radia i druga od głośników, zasilanie jest włożone w przejściówkę co była przy zakupie radia JVC i w drugie wejście jest włożona przejściówka zakupiona żeby działały głośniki na tył i podpięta jest z drugiej strony z wtyczka ori głośników z audi. Na trzecim zdjęciu najlepiej to widać. Jak kolego aktywować te głośniki ? Radio jvc z tym podpięciem instalacji z ori wzmacholem grało wszystko si, a teraz głośniki milczą :(  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego już rozumiem co zrobiłeś i tym bardziej uznaję to za masakrę. O ile dobrze widzę miałeś kiedyś w aucie BOSE, po czym podpiąłeś wyjścia głośnikowe z radia pod cieniutkie kable sygnałowe do wzmacniacza i tam podłączyłeś poza wzmacniaczem do kabli głośnikowych. Jeśli tak to zrobiłeś to gratulacje. Generalnie głośniki BOSE są 2 ohmowe i jest duża szansa że spaliłeś końcówkę mocy w radiu gdy podkręciłeś zbyt mocno muzyczkę. Teraz gra tylko subwoofer podłączony przez wzmacniacz do wyjścia sygnałowego (chinch) radia. Jak mi jeszcze powiesz że masz hidy zamontowane w aucie to będzie już wszytko jasne.

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bobikos napisał:

Kolego już rozumiem co zrobiłeś i tym bardziej uznaję to za masakrę. O ile dobrze widzę miałeś kiedyś w aucie BOSE, po czym podpiąłeś wyjścia głośnikowe z radia pod cieniutkie kable sygnałowe do wzmacniacza i tam podłączyłeś poza wzmacniaczem do kabli głośnikowych. Jeśli tak to zrobiłeś to gratulacje. Generalnie głośniki BOSE są 2 ohmowe i jest duża szansa że spaliłeś końcówkę mocy w radiu gdy podkręciłeś zbyt mocno muzyczkę. Teraz gra tylko subwoofer podłączony przez wzmacniacz do wyjścia sygnałowego (chinch) radia. Jak mi jeszcze powiesz że masz hidy zamontowane w aucie to będzie już wszytko jasne.

Facet podłączałem już wcześniej dwa inne auta i wszystko chodziło więc nie trzeszcz jałowizny...Jest to normalne połączenie jeżeli nie masz pojęcia to już wiesz.  Mam cały czas instalacje Bosa ale jest słaba i wzmachol strzela... Mam lepszy sprzęt więc go podłączyłem ale z odpalaniem głośników w audi są pewne problemy więc pytam... Nie mogłem nic upalić bo wszystko podłączane na 3 vol :facepalm: Głośniki działają gdyż sprawdzałem je ze starą instalacją Bosa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak podłączasz instalacje i nawet nie potrafisz opisać co zrobiłeś to lepiej sobie odpuść dalsze naprawy bo tylko coś popsujesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2020 o 19:11, bobikos napisał:

Jeśli tak podłączasz instalacje i nawet nie potrafisz opisać co zrobiłeś to lepiej sobie odpuść dalsze naprawy bo tylko coś popsujesz. 

Opisałem wszystko dokładnie jak podłączyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...