Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana magistrali wody 2.4 BDV


piti82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niestety mam ubytek płynu chłodniczego, na tyle że wisi kropelka pod skrzynią biegów. Wstępnie obstawiam magistralę wody bo wygląda ona u mnie jakby była z Titanica:facepalm:

Domyślam się że do wymiany tego dziadostwa muszę zdemontować kolektor ssący.

Pytanie 1: czy orientuje się ktoś ilez tym roboty

Pytanie 2: czy mogę zastosować magistralę wody z 3.0 V6. Wiem, że numery inne ale wyglądają identycznie.

Pytam bo ktoś w okolicy sprzedaje do 3.0 w super stanie, a do 2.4 musiałbym zamawiać przesyłkę, a nie ukrywam że wolałbym sprawdzić stan osobiście

Ps: nie wykluczam też uszczelki pod głowicą ale mam nadzieję, że to jednak ta magistrala, albo jakaś uszczelka

Z góry dzięki za pomoc:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj od dołu poświęcić na tył silnika by zlokalizować wyciek,może się okazać że z trójników lpg kapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trójników rzeczywiście coś kapie, ale bardzo minimalnie, a ja mam mokre nawet jak popatrzę od przodu za gruchą podciśnienia:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się lać w kilku miejscach na raz,jak tak miałem po montażu lpg-zamiast zastosować opaski gbs to stosują normy które puszczają,oszczędności nie ma z tego a później muszą poprawiać bo klient reklamuje. Sprawdź jeszcze czy z pod czujnika temperatury za pierwszym bankiem nie leje się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik rzeczywiście był mokry, co do magistrali wody to już wiem że z 3.0 nie pasuje tylko wychodzi na to że do bdv też są przynajmniej 2 rodzaje. U mnie pod czujnikiem temperatury jest jeszcze jakiś króciec (zdjęcie 1), a w bdv z A6 króciec wychodzi pod kątem po stronie kierowcy (zdjęcie 2). Niestety nawet w etce ten króciec wygląda jak do 3.0 choć numery różne a rysunek poglądowy. Jak szukałem używek to nie znalazłem żadnej magistrali, która pasowałaby do mnie.

Screenshot_20200405-131344_Allegro.jpg

Screenshot_20200405-131637_Allegro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że t mnie siedzi coś takiego 078 121 071 CG

f0d1b2944551a4708504cc3a770a.jpeg.jpg

Edytowane przez piti82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...