Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odgłos przy puszczaniu gazu


Avari

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że w szczególności na zimnym silniku i niższych biegach gdy rozpędzam się i w momencie na przykład puszczania gazu żeby zmienić bieg z 2 na 3 słyszę jakieś metaliczne odgłosy spod maski. Pytałem mechanika co to może być i on twierdzi, że to turbina, że gdy puszczam gaz to ona dziwnie wyhamowuje i nie powinna robić tego w taki sposób. Żadnych innych objawów nie mam. Czy to może być turbo które za niedługo skończy swój żywot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez pomysłów? Dodam, że na zimnym silniku przy ruszaniu na niższych biegach przy dodawaniu gazu również występuje ten dźwięk, chyba, że ostro przebutuje to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo. Poszukaj na forum. Calkiem normalny objaw pracy turba przy agresywnie ustawionej sztandze i ograniczniku. Moze do tego dochodzic duze cisnienie spowodowane przez przypchany dpf jesli takowy jest na wyposazeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że to jest od trubiny, że jest tak ustawiona, że to natrualne może być ? Z tym DPF całkiem możliwe bo gdy nie zapuszczałem się w trasy miałem ten odgłos często, gdy przedmuchałem samochód na trasie dźwięk ustawał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc to spowodowane przez duze cisnienie przed dpfem ale bardzo duzo osob tak ma w 1.9tdi bez dpfa. Mozna wydluzyc sztange turbo o 1 max 2 obroty ale auto straci na dynamice na niskich obrotach. Niech zgadne. Teraz autko zaczyna ciagnac na trojce od jakis 1500obr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w fotel nie gniecie ale od jakiś 1700 już czuć że pompuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się to. Czuje, że turbo do wymiany, mimo tras to na zimnym silniku gdy jade sobie na powiedzmy wyżyszych obrotach np na dwójce to słychać ciągle ten odgłoś szurania metalicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...