Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dopalenie DPF, jak i czym wprowadzić auto w tryb dopalania


Amadeo_opole

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie w tym trudnym okresie!

Mam pytanie odnośnie filtra dpf, moje auto to A4 3.0 silnik ASB, sprawa wygląda następująco, przywiozłem kilka miesięcy temu ów samochód, prezent od rodziny albo uratowałem go przed złomowaniem w niemczech, jak zwał tak zwał. Auto w niemczech robiło cały czas przebiegi autostradowe, dpf siłą rzeczy się czyścił, przyjechałem do Polski, pokręciłem się parę dni po mieście, kontrolka dpf, miga kontrolka świec żarowych, znajomy znajomego polecił fachowca co podjedzie, podepnie się kompem, wprowadzi w tryb dopalania, sąsiadowi tak pomógł więc zaryzykowałem, przyjechał, podłączył kompa, mówi błąd sondy lambda, nic nie zrobi, minęło trochę czasu, sytuacja w Polsce jest taka a nie inna, człowiek ma dużo wolnego, więc coś by porobił, zamierzam po świętach zabrać się za problem z tą sondą, ale nie będę kombinował z wizytą po mechanikach puki pandemia nas wszystkich trzyma w ryzach i chciałbym po usunięciu usterki jakoś wprowadzić samochód w tryb dopalania, jedyne czym dysponuje to takie małe urządzenie do komunikacji po obd2, w dodatku na bluetooth, czy tym urządzeniem i jakimś programem który może polecicie zwojuje coś? chce to zrobić na miejscu, nie podczas jazdy ponieważ auto jest nie opłacone i ma już dawno nie ważne niemieckie tablice, ewentualnie jeśli się tego nie da zrobić tym modułem na bluetooth to proszę o sugestię co dokupić do komunikacji z pojazdem, ale też na tyle żeby nie pójść z torbami, muszę ten samochód opłacić i wymienić w nim rozrząd więc każdy grosz się dla mnie liczy a sytuacja wiadomo jest jaka jest...

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopóki nie usuniesz błędu z sondy to problem bedzie powracał

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image;s=644x461
WWW.OLX.PL

WYSYŁKA 24H / GWARANCJA BOOTLOADER TO ZWYKŁA BAJKA! NIE WIERZ W ŻADNE BAJKI W INNYCH AUKCJACH - DZWOŃ, WYTŁUMACZĘ O CO CHODZI. Jedyna taka wersja BEZ LIMITU VIN...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda wydac Ci 300zł na porządny kabel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest jedyny kabel za taka kase która zrobisz praktycznie wszystko

ile juz zostawiłes u mechanika pieniedzy za kasowanie błędów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic, był gość, chciał skasować błąd, nie dało się więc jako rzetelny fachowiec skasował tylko parę złotych za dojazd a drugie auto które mam w domu to Outlander 2 więc ni jak mi ten kabel nie będzie potrzebny więcej, soft chętnie kupię bo coś mam do komuniakcji z autem tylko pytanie czy tym co mam to pozwolę jakiemuś softowi na wprowadzenie pojazdu w procedurę dopalania dpf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz problem ze wzrokiem i zrozumieniem tematu ?

kupiłes auto, i co ? za kazdym razem razem jak Ci wywali jakich check bedziesz jezdził po mechanikach ?

te silniki sa kapryśne i co chwile cos sie w nich dzieje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieciaku, elmem to mozesz sobie co najwyżej w uszach pogrzebac

zapytałes czym można to ogarnąc to Ci wrzuciłem pierwszy link jaki mi wyskoczył na olxie

zamiast podziekowac to dalej drażysz temat bo stac na konia ale na siano dla niego to już nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestesmy tutaj od tego aby sobie pomagac

ja robie to tutaj chętnie i bezinteresownie

gdybys jeszcze raz spojrzał na liczbe postów pod avatarem to byś od razu wiedział że nie rozmawiasz tutaj z pierwszym lepszym

 

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honory, przemyślałem za i przeciw co do mnie napisałeś i zwracam się do Ciebie z prośbą o pomoc, na olx jest kilka ofert kabla plus softu, pomógł byś wybrać coś w okolicach 200 złotych? Ja jestem nowicjusz w tym temacie a nie chciałbym się wpakować w przedmiot któremu będzie coś brakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup ten który Ci wrzuciłem, nie będziesz żałował, zrobisz nim audi skoda seata vw. Podlaczysz jakiemuś koledze sąsiadowi itd itp i szybko się zwróci czy nawet zarobi.

Ja mam oryginalną wersję tego kabla która w tej chwili w pełnej wersji kosztuje ok 3500zł.

Obsługa jest prosta i intuicyjna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata temu kupiłem kabel z vcds z aliexpress za 100 zł i sprawdza się za***iście to raz, dwa sonda mi też padła i za Bosch dałem 350 zł a trzy to dlaczego chcesz rozrząd wymieniać hałasuje zawsze po odpaleniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...