Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trzecie światło stopu


Klaudii95

Rekomendowane odpowiedzi

Heej:)

Jestem szczęśliwą posiadaczką Audi A4 B6 2.0 benzyna i ostatnio zauważyłam przy parkowaniu jak światło odbijało się w szybie iż poprzepalały mi się żaróweczki w trzecim świetle stop i zastanawiam się czy są one wymienne czy trzeba kupić nową lampę wybaczcie moją niewiedzę ale jestem kobietą i nie wiem takich rzeczy szukałam w internecie ale wychodzi na to że trzeba kupić nową lampę wolę zapytać tutaj niż odrazu kupować nową lampę.

Z góry dziękuję za odpowiedź:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem żeby ktoś naprawiał led. W 90% przypadków przy demontażu trzeci stop ulegnie degradacji więc najlepiej kupić nowy bądź używany w idealnym stanie. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić używany 3ci stop ale wtedy nie masz gwarancji ,że wszystkie poświecą długo, możesz kupić nowy w ASO cena ok 170 zł, bodajże.

Stary po prostu prawdopodobnie  rozleci się przy demontażu.  :guma:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mój 3 stop miał wypaloną jedną diodę ale ładny klosz. Nowa lampa kosztuje ponad 200zł więc szukałem sposobu jak coś z tym zrobić taniej. Okazało się że da się z lampy wyjąć samą listwę diod więc zacząłem szukać tanio oryginalnej lampy która ma brzydki klosz (zmatowiony lub popękany) ale wszystkie diody sprawne. Udało mi się taką lampę znaleźć, wymieniłem samą listwę i teraz mam ładny trzeci stop w którym świecą wszystkie diody. 

Osobiście polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie przebiegi w autach macie? Zastanawiam się po jakim czasie te diody padają. Sorki za offtop :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ten stop to chyba nie ma reguły - ja mam auto z 2001r., 300kkm przebiegu i w dalszym ciągu wszystkie diody u mnie świecą i stop całkiem ładnie wygląda, a widziałem auta z 2004r i stop był już w kiepskim stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mi się zdaje że reguły nie ma bo w moim 2002 z 280kkm przebiegu jedna dioda nie działała a klosz był ładny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie rok 2004, wszystkie diody świecą chociaż część z nich jak by słabiej od reszty ale plastik od zewnątrz już się zrobił blady i brzydki od słońca. Na montaż czeka już nówka ori. Co do demontażu to strasznie trudno wyjąć to cholerstwo żeby nic nie uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak długo i często tył auta jest eksponowany na Słońce.  Plastik się kruszy i blednie. U mnie był blady i dwie diody padły. Kupiłem nowy w ASO za 180  i po sprawie .

Fakt ,że wyjęcie starego to właściwie jego rozwalenie tak jak pisze Mateusz. :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się te lampy wyciągać bez szkody chociaż nie jest to łatwe

należy zdjąć plastikowe obicie wnętrza klapy samochodu następnie np płaskim śrubokrętem przez otwór w blasze klapy przesunąć czarną listwę która jest na lampie i trzyma blaszki dociskające lampę do blachy, jak już czarna plastikowa listwa puści to możemy od zewnątrz delikatnie podważać lampę i majstrować przy tych czterech miedzianych blaszkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...