Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 1.8T Mod Help


Sajmonelo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kupiłem sobie do zabawy/nauki 1.8t z dość mocno zmodyfikowanym silnikiem : 

Wtryski 440cc
Garrett GT28RS 
ostre wałki 
Wydech MG 
Dv 007 


Kiedyś samochód był strojony w Digitunie i pokazał 275KM ale do sedna 

Po kupnie samochodu świece trafił szlak i sytuacja powtarzała się wielokrotnie co objawiało się oczywiscie brakiem mocy aż do dnia w którym jeden z zaworów powiedział papa i zabrałem się za remont silnika. 
głowica zawory napinacz rozrząd bla bla bla... Cała góra silnika i osprzęt do regeneracji (Turbo nadal zero luzów uszczelka głowicy po zdjęciu jeszcze zakładana przez Hanza) Samochód poskładany to kupy odpalam i..... prycha smarka jakby świece znowu były zawalone, ale 3 komplet a sprawa dalej wygląda tak samo, odpale samochód raz da się odciąć po czym schodzi z obrotów i szlak go trafia odcina mi wręcz pedał gazu co 1k obrotów. Z racji iż chce z modyfikacjami iść dalej moje pytanie brzmi następująco 

Czy po wymianie wiązki na ME 7.5 i zmianie cewek na czerwone (mój silnik to AEB) będe w stanie odpalić silnik czy już na tym etapie będę potrzebował pomocy tunera JEŚLI TAK TO JAKI TUNER NA ŚLĄSKU .
Czy chcąc osiągnąć jeszcze większą moc mojej jednostki wymieniać korby i tłoki na kute czy wystarczy wymiana korbowodów i czy będzie to tak samo P&P robota jak w przypadku góry silnika. 


Bardzo proszę o porady, nie znam się na tym mam pod ręką kolege mechanika ale raczej praktycznego niż takiego który zna się na komputerach i podejrzewam ,że wy jesteście jedyną opcją żebym nauczył się czegoś więcej niż tylko kręcenia śrubeczek ;)
Samochód traktuje jako zabawkę więc temat podnoszenia mocy praktyczności i całej reszty pomińmy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...