Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Intercooler bex do 150konnej jednostki


Blue123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Chciałbym założyć intercooler do mojego Audi A4 b6 1.8t 150km w podstawie. Słyszałem że najlepszym i najtańszym rozwiązaniem będzie włożenia intercoolera prawego z bex-a.

I tu moje pytanie co na ten temat uważacie. Samochód będzie podkręcany mapa do ok 200km. Narazie siedzi turbo od bexa K03s, dowpipe 2.75, niedługo chce wsadzić intercooler i wtryski również od bex. Później mapa. 

Jeśli włożenie intercoolera od bex to dobry pomosl to pytanie czy ktoś ma jakieś zestawy montażowe których używał i nie są za drogie. Ew opis części które będą potrzebne do zamontowania od zera ew inne rozwiązania. Jestem otwarty na propozycje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blue123 napisał:

Jeśli włożenie intercoolera od bex to dobry pomosl to pytanie czy ktoś ma jakieś zestawy montażowe których używał i nie są za drogie. Ew opis części które będą potrzebne do zamontowania od zera ew inne rozwiązania. Jestem otwarty na propozycje. 

Szukał cokolwiek czy tylko umie zakładać tematy?

Kompletny zestaw chodzi średnio po 600-700zł. Do 220koni w sam raz, bo seryjne chłodzenie to masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucaj czołowy intercooler. 

Latem przy 28 °C po postoju na parkingu cały dzień spuchł... dopiero po 15 km i kolejnym postoju temperatura opadła i jechał tak jak powinien. Mowa o serii BEX.

Edytowane przez george
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tańsze alternatywy takie jak 2.5tdi b5 czy 2.0tfsi z B7. Tylko lekko rurkę trzeba przerobić ;)  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem szukałem i w końcu się doszukałem. Gość za pracy intercooler plus zestaw do jego zamontowania krzyknął mi 800zl. Uważacie ze to dobra cena? Ew ktoś by miał taki zestaw taniej? 

Wrzucenie czołowego intercoolera to dużo więcej przeróbek? Jak to wychodzi z kosztami. Czołowy łatwiej wrzucić czy prawy od bexa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dużo i za blisko już do fmica. Po co przepłacać jak można dużo taniej. Jak wyżej ci Kolega napisał z 2.5 tdi B5 pasuje prawy, a cały koszt to 200 zł. Nie wiem z 2. Tfsi, ale za bexa to przesada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 2.5tdi wystarczy do mocy ok 200km? Widzę że dużo taniej sam intercooler ale co z całą resztą do zamontowania, rury itd. Cała reszta  też będzie pasowała z 2.5tdi do podłączenia? Bo nie widzę na internecie jak to ludzie podłączają i nic o zestawie montażowym. Na czym polega to lekkie przerobienie rury? Jakbyście mogli mi to jakoś naświetlić i opisać bym był wdzięczny. Muszę załatwić wszystko co będzie potrzebne i podrzucić autko do mechanika żeby to włożył ale żeby się nie okazało że czegoś brakuje bo szkoda czasu i roboty. 

Edytowane przez Blue123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz cały temat o montazu drugiego ic. Jest tam opis jak zamontowac z bex, z tfsi i z 2,5tdi. Po co powielać kilka razy to samo.

Jak Cię bardzo nie pili to może za miesiąc będę miał kompletny ic z bex ze wszystkim co trzeba, bo możliwe że mi się zmienią plany co do auta i nie będę montować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, elmo814 napisał:

200ps obleci na jednym 

nie obleci. Jeden IC to jest za malo nawet na seryjna moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, elmo814 napisał:

200ps obleci na jednym 

Tylko zimą :) sprawdzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, elmo814 napisał:

200ps obleci na jednym 

Tak średnio to widzę. Około 180 km, przy temp 22 stopnie , na końcu prędkość koło 170 i temp ciągle rosła przy bucie w podłodze. http://vaglogi.pl/log-003_020_118_rNrMSrT.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...