Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 USA wymiana oleju skrzynia automatyczna


Polgaw123

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, APERO napisał:

Twierdzi że zderzak, maska i 2 błotniki, szyba z przodu, 2 chłodnice, lampy przód obie, wąż gumowy od filtra powietrza, turbina bo była pęknięta, osłona od rozrządu i podłużnica była lekko podgięta. Tyle mi powiedział 

poduszki, łapy silnika i skrzyni na 100% też były zerwane, chłodnice sa 3

a co powiedział o wywalonym airbagu ?

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dev napisał:

poduszki silnika i skrzyni na 100% też były zerwane, chłodnice sa 3

a co powiedział o wywalonym airbagu ?

Jutro będę do niego dzwonił to zapytam o te poduszki. 

3 chłodnica od czego? Od oleju? 

Poduszkę w kierownicy też wymienił, zapomniałem o tym napisać wyżej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, APERO napisał:

Jutro będę do niego dzwonił to zapytam o te poduszki. 

3 chłodnica od czego? Od oleju? 

Poduszkę w kierownicy też wymienił, zapomniałem o tym napisać wyżej 

sorry, 4 chłodnice

wody, klimy, powietrza i oleju w skrzyni

ale to juz nie istotne, wrzuc zdjecia auta i spod maski , zobaczymy jak to jest wszystko zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dev napisał:

sorry, 4 chłodnice

wody, klimy, powietrza i oleju w skrzyni

ale to juz nie istotne, wrzuc zdjecia auta i spod maski , zobaczymy jak to jest wszystko zrobione

Okej jutro zrobię zdjęcia bo nie mam żadnych spod maski. Tak to w miarę to wygląda ale wprawione oko może zobaczy coś czego ja nie widzę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dev napisał:

sorry, 4 chłodnice

wody, klimy, powietrza i oleju w skrzyni

ale to juz nie istotne, wrzuc zdjecia auta i spod maski , zobaczymy jak to jest wszystko zrobione

Zrobiłem zdjęcia. Jeśli będziesz chciał jakieś inne to pisz 

20210705_113053.jpg

20210705_113044.jpg

20210705_113135.jpg

20210705_113141.jpg

20210705_113150.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Dev napisał:

sorry, 4 chłodnice

wody, klimy, powietrza i oleju w skrzyni

ale to juz nie istotne, wrzuc zdjecia auta i spod maski , zobaczymy jak to jest wszystko zrobione

I jak tam? Obejrzałeś zdjęcia? W miarę to wygląda według ciebie? 

Mam do ciebie jeszcze jedno pytanie odnośnie silnika w tej audi. Jest tu 2.0 tfsi z oznaczeniem CAED. Masz dostęp do jakichś informacji czy to jest silnik poprawiony czy może ma jeszcze wadę olejową? 

Byłem pewny że jest dobry bo auto jest z 2015 roku ale teraz to już sam nie wiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, APERO napisał:

I jak tam? Obejrzałeś zdjęcia? W miarę to wygląda według ciebie? 

Mam do ciebie jeszcze jedno pytanie odnośnie silnika w tej audi. Jest tu 2.0 tfsi z oznaczeniem CAED. Masz dostęp do jakichś informacji czy to jest silnik poprawiony czy może ma jeszcze wadę olejową? 

Byłem pewny że jest dobry bo auto jest z 2015 roku ale teraz to już sam nie wiem 

one sa juz poprawione ale przy przebiegach rzędu 200000km juz podpijaja oliwe

auto wyglada ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dev napisał:

one sa juz poprawione ale przy przebiegach rzędu 200000km juz podpijaja oliwe

auto wyglada ok

No właśnie mówią że są poprawione i to mnie trochę uspokaja ale na innej grupie znalazłem jeszcze coś takiego. 

Rzuć okiem jeśli możesz.

U mnie właśnie jest oznaczenie CAED i jeden fazator i chyba metalowa miska 

Screenshot_20210705-201807_Chrome.jpg

Screenshot_20210705-201858_Chrome.jpg

Edytowane przez APERO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie histeryzuj, pojeździj zobacz co i jak.

I pamiętaj o jednej rzeczy, stan oleju na maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Dev napisał:

Nie histeryzuj, pojeździj zobacz co i jak.

I pamiętaj o jednej rzeczy, stan oleju na maxa

No właśnie trochę panikuje bo wydałem sporo kasy na ten samochód. Jest dobrze wyposażony. Nie chcę umoczyć na tym że silnik będzie do remontu. 

No i druga sprawa że skrzynia okazała się multitronic a miał być tiptronic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik nie bedzie do remontu, po pierwsze to aftomat a po drugie z USA, tam nie upalaja takich aut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, APERO napisał:

No i druga sprawa że skrzynia okazała się multitronic a miał być tiptronic 

Nie przejmuj się za wcześnie, zmieniaj olej na czas i pojeździ trochę jeśli na dzień dzisiejszy wszystko z nią jest ok.

Opowiem CI swój przypadek z przed 15 lat. Chciałem kupić golfa IV tylko i wyłącznie na pompie, najlepiej 110KM, bo pompowtryski wtedy były bardzo ble. Z racji tego że objeździłem Niemcy wzdłuż i wszerz i nic ciekawego nie było to kupiłem na pompkach. W chwili zakupu auto miało około120k km, oddałem je mamie rok temu z przebiegiem bliskim 450k km, poza tym że auto jeździ teraz tyle w roku co ja w pół miesiąca to nie ma z nim żadnych problemów. Pompki do dzisiaj mają się dobrze i nikt do nich nigdy nie zaglądał.

Życzę Tobie żebyś tak samo rozczarował się skrzynią jak ja pompowtryskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dev napisał:

silnik nie bedzie do remontu, po pierwsze to aftomat a po drugie z USA, tam nie upalaja takich aut

Panowie łatwo wam mówić "nie histeryzuj, pojeździj i zobacz" ale to ja wyłożyłem na ten samochód 67 tyś. I teraz mam obawy czy dobrze zrobiłem. 

Zostałem trochę oszukany z tą skrzynią i mam myśli żeby zwrócić ten samochód. 

Bo przemyślałem że z napędem na przód i gorszą skrzynią multitronic ten samochód nie jest tyle wart. A zapłaciłem tyle bo myślałem że jest skrzynia tiptronic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw kupiłeś a potem zacząłeś drapać sie  w głowe, teraz nie ma co juz płakac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dev napisał:

najpierw kupiłeś a potem zacząłeś drapać sie  w głowe, teraz nie ma co juz płakac

No niestety nie znam się na tyle żebym mógł wszystko sprawdzić. Myślałem że będzie ok a dopiero po zakupie sprawdziłem oznaczenie silnika i skrzyni biegów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz odstąpić od umowy kupna, ponieważ auto obarczone jest wadą fizyczną. Auto nie ma właściwości, o których istnieniu sprzedawca zapewnił kupującego. Masz gdzieś treść ogłoszenia, w którym widnieje tiptronic  jako skrzynia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Muskel1 napisał:

Możesz odstąpić od umowy kupna, ponieważ auto obarczone jest wadą fizyczną. Auto nie ma właściwości, o których istnieniu sprzedawca zapewnił kupującego. Masz gdzieś treść ogłoszenia, w którym widnieje tiptronic  jako skrzynia?

Właśnie nie mam. Nie robiłem żadnych screenów ogłoszenia. On prawdopodobnie wiedział jaka jest tam skrzynia ale mówił o tym w dziwny sposób. Mówił że "jest tu tiptronic bo tak mu rozkodowalo vin ale na 100% nie jest pewny bo nie wie jak to sprawdzić ".

Byłem u radcy prawnego i mówił że z tym nie jest tak łatwo. Że nie ma czegoś takiego jak 14 dni na odstąpienie od umowy. I że mogę się sądzić ale muszę mieć twarde dowody że tak mówił albo pisał. 

Jaka to jest wada fizyczna? Chodzi Ci o to że mówił tak a jest inaczej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, APERO napisał:

 

Jaka to jest wada fizyczna? Chodzi Ci o to że mówił tak a jest inaczej? 

Wada fizyczna byłaby, gdybyś miał dowody, że sprzedawca twierdził i napisał w ogłoszeniu, że skrzynia jest tiptronic. Z racji tego, że skrzynia jest multitronic byłaby to wada fizyczna. Nie masz nic w ręku więc daj sobie siana bo taki proces cywilny kosztuje dużo czasu, nerwów i pieniędzy, i finalnie będzie w najlepszym wypadku porozumienie stron i dogadacie się może cenowo. Auta oddać racze nie ma szans bez dowodów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj nic nie ugrasz czy to tip czy to Multi nie ma znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dev napisał:

tutaj nic nie ugrasz czy to tip czy to Multi nie ma znaczenia

Byłem dziś u mechanika który naprawia skrzynie automatyczne i zapewnił mnie że te skrzynie są już dużo lepsze od tych starych multitroniców i żeby się nie bać tej skrzyni. Trzeba tylko pamiętać o wymianie oleju na czas i nie powinno nic się z nią dziać. 

Troche mnie uspokoił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...