Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odblokowanie FIS'a


prezes548

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam!

Wiem, że było już kilka tematów na ten temat, ale są one już dość stare, a ja mam konkretny problem i zapytanie.

Chciałem odblokować fisa u mojego mechanika (aby on mi to zrobił, sam nie mam do tego programu). Kupiłem manetkę z przełącznikami i myślałem że sobie poradzą, jednak powiedział mi, że muszę kupić cały "kombajn" i dopiero może się tego podjąć. Czy rzeczywiście tak jest? 

Jest ktoś z Poznania lub okolic na forum, aby mi polecił warsztat, lub pasjonata który to zrobił? :)

W kierownicy mam już manetkę od tempomatu, ale nie działa. Na ekranie wyswietla tylko ilość km do przejechania na paliwie.

Edytowane przez prezes548
Korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetkę tempomatu dokładałeś? bo musisz nieć odpowiedni moduł kierownicy z literką np.N,Q do fisa nie musisz mieć takich modułów obsługuje podstawowy S lub F 

Daj ogłoszenie na forum że taki temat chcesz zrobić w okolicach Poznania ,jak nie znajdziesz to kolega Kaju może ci ogarnąć temat ale on mieszka jakieś 100 km od Poznania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, auto już jest z manetką od tempomatu, ale nie podaje żadnego sygnału na wyświetlacz, fizycznie auto też nie trzyma prędkości... właśnie zamówiłem cały moduł ze wszystkimi manetkami. Dojdzie, to będę drążył temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prezes548 to daj znać tu co Ci się udało załatwić. Mam ten sam dylemat: fabryczna manetka tempomatu jest, ale nie ma przełączników do FIS'a. Na pytania do kilku poznańskich serwisów otrzymywałem zawsze odpowiedź, że za dużo roboty.

A w swoim chętnie też bym odblokował ;-) W Poznaniu :P

Edytowane przez vittorio_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Audi jest właśnie u elektromechanika i słabo to wygląda, bo zawiozłem mu cały moduł kierowniczy, połączył się, ale na ekranie wyskoczyły mu różne błędy, np. brak płynu w zbiorniczku spryskiwaczy. Płyn jest ale w zbiorniczku nie ma czujnika. Dlaczego nie ma czujnika? Bo auto nie miało fisa i nie było to potrzebne. Miałem dylemat czy kupić czujnik.. ale elektryk musiałby pociągnąć od czujnika kabelek do komputera itd. a takich błędów jest kilka. (Swoją drogą, jestem w szoku, że w takim aucie nie ma takich czujników, poczułem się jakbym miał starą skodę) Zatem stwierdziłem, że na razie odpuszczam temat, ale ten elektromechanik ma mi dać kontakt do speca od elektryki który pracuje w aso audi. 

Auto mam w Svas Auto Bartnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w poradniku widziałem, że nie ma czujnika. Abo uda Ci/mechanikowi się zmasować pierwszy pin w kostce od licznika albo dorobisz czujnik :-)

Anyway: będę wdzięczny, jak się podzielisz namiarem/informacją jak się odblokowanie udało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto odebrałem, niestety nie podołali zadaniu, ale też nic nie zapłaciłem za czas jaki poświęcili, więc szacunek dla warsztatu. Dostałem namiar na elektronika z ASO, zadzwoniłem, przedstawiłem sytuację i zrobi mi to wszystko, ale dopiero w połowie maja. 

Napiszę kiedy odblokuje mi FIS'a, wtedy zdam relację i podam na niego namiar ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się odblokować FIS'a! Wczoraj po południu umówiłem się z elektronikiem o którym pisałem wyżej. Na codzień mieszka w Poznaniu, ale dorabia sobie po godzinach na Plewiskach w rodzinnym domu.

Przyczyną nie działającego tempomatu był uszkodzony czujnik położenia sprzęgła (koszt nowego ok 45zł). Wystarczyło wymienić.

Fis'a najpierw włączył za pomocą laptopa, a później zmienił mi manetkę od wycieraczek, na tą z przyciskami do obsługi komputera. Nie trzeba wymieniać całego kombajna. Co do pojawiającego się alertu od poziomu płynu do spryskiwaczy, to postanowiłem, że nie ma co sobie robić roboty i nie montowaliśmy czujnika. Facet zlutował dwa kabelki za kostką i od teraz jeżdżę jakbym miał pełen zbiorniczek. 

Wszystko to trwało ok godziny pracy, zapłaciłem 150zł. 

Gorąco polecam, bo facet zna się na rzeczy i potrafi dobrze doradzić. W Poznaniu ciężko o takiego fachowca od elektroniki. 

Namiary:

Elektronik Audi: 692 980 616

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- średnia prędkość w danym dniur

- średnie spalanie w danym dniu

- spalanie chwilowe

Plus na 2 poziomie to co w/w, tylko nie w danym dniu a od ręcznego resetu. 

Czy coś pominąłem? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...