Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 TDI PD] Brak turbo na zimnym silniku


Rafal860804

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem tu nowy więc mogę się jeszcze trochę gubić w temacie... problem jaki mam to Turbo na zimnym silniku nie zalancza się.. dopiero jak sie silnik nagrzeje to jest ok. Kiedyś działało bez problemu teraz po jakims czasie... Zanim silnik trochę się nagrzeje to Turbo zalancza się przy około 2800 obr. Na rozgrzanym około 2100  co to może być? Wężyki podcisnienia nowe. Nowy egr i problem nie znikł...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "chwilę obecną nie mam dostępu do vaga. Wcześniej jak mi mechanicy sprawdzali błędy to nic nie wykazało A już wtedy problem się zaczal. Dodam ze przy odpaleniu silnika faluja obroty po chwili wraca do normy 

Edytowane przez Rafal860804
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Bez logów to takie wróżenie z fusów tak naprawdę. Kup kabel za 30 zł, laptop i do dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik powiedział że gruszka się zacina ale może to też być winny zawor n75 dziś spróbuje ten zaworem wyczyścić nie wiem czy to pomoże ale sprawdzę. Co do zacinajacej się gruszki to widziałem filmik na youtubie że można spróbować wyczyścić płynem do hamulców  może sztanga nie pracuje do konca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te błędy nie mają nic wspólnego z pracą silnika i jedyną rzeczą którą trzeba by się zająć to "00526 - Brake Light switch-F" - który generalnie oznacza, że możesz mieć problem ze światłem stop. Najlepiej to skasuj te wszystkie błędy i zrób skan ponownie - wszystkie błędy które pokazałeś są błędami "sporadycznymi", czyli być może kiedyś wystąpiły np. na skutek spadku napięcia, ale nie są to błędy stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafal860804 napisał:

Rozumiem że trzeba zrobić skan silnika tak? 

 

tak, kanał "01-Engine"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki jak tylko zdobede nowy program to tak zrobię bo w obecnym mogę tylko skanowanie ogólne zrobic A to trochę słabo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie mam czy luz króća na pompie vacum na wpływ na turbo? Czy da się to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma wpływ i da się naprawić, z powodzeniem sprawdza się oblanie klejem dwuskładnikowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo za info. Postaram się to zrobic i zobaczę czy coś się zmieniło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeładowanie, na 99% zabrudzone kierowniczki zmiennej geometrii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...