Skocz do zawartości
IGNOROWANY

audi a4 b7 2.5 tdi problem kontrolka esp, auto nie odpala


marvetst

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam spory problem z moją Audi a4 b7 2.5 tdi.

Pewnej nocy jechałem nad morze i nagle samochód zaczął się dusić, dodałem troche gazu zredukowałem na 4 przez chwile było ok i potem już sie zaczął mega dusić, dojechałem do ronda ale jakiś gość pomylił zjazd tirem i cofał więc musiałem i ja cofnąć po czym auto zgasło i już wiecej nie odpaliło.

Wcześniej pojawiały się problemy że nie chciał odpalić albo odpalał i gasł zarazł jak np miałem mało paliwa, problem ten się nasilał i ostanimi czasy samochód cięzko odpalał trzeba było go dluzej krecić a po każdej nocy po odpaleniu z rur wylatywała mega duża chmura dymu ( to akurat mogło być spowodowane tym że już dpf jest do wymiany ). 

Dzwoniłem do mechanika on stwierdził że to prawdopobnie pompa wtryskowa, sprawdzałem napięcie na kablu i prąd dostaje, jak kręcę kluczykiem to paliwo do filtra jak i z filtra paliwa leci także raczej pompa paliwa to nie jest ( choć mogę się mylić )

Zamówiłem kabel podłączyłem vaga, i wyskoczyły takie błędy, jednak zaznaczę że przed tym odłączałem kilka kabli ( nie wiem dlaczego, może po prostu tonący brzytwy się chwyta i już nie wiedziałem co zrobić sądziłem że może coś nie łączy ) 

Po usunięciu tych błędów już ponownie nie wyskoczyły. 

A i co się zmieniło, na desce rozdzielczej od momentu kiedy auto stanęło i nie odpala, świeci się cały czas kontrolka trakcji ( esp ). O to błędy :

 

VAG-COM Version: Release  311.2-N

Control Module Part Number: 8E0 907 401 AF 
  Component and/or Version: 2.5l V6 TDI G000SG  0050
           Software Coding: 02002
            Work Shop Code: WSC 06325
           Additional Info: 00008059 130 106KC318_1.V14054344587
           Additional Info: 00008059 130 106KC318_1.V14054344587
5 Znalezione:  
17583 - Pre-Injection Turned Off
        P1175 - 35-00 - -
00523 - Shareware Version. To Decode all DTCs
        30-00 - Please Register/Activate
01318 - Shareware Version. To Decode all DTCs
        49-10 - Please Register/Activate - Intermittent
00522 - Shareware Version. To Decode all DTCs
        30-00 - Please Register/Activate
17978 - Shareware Version. To Decode all DTCs
        P1570 - 35-00 - Please Register/Activate

 

proszę o pomoc

Edytowane przez marvetst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że pompa wtryskowa, patrz pierwszy nr błędu. Pozostałe dotyczą czujników, które z tego co piszesz pewnie odpinałeś i są niegroźne. Ile masz przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że po wykasowaniu tych błędów już ponownie nie wyskoczyły, gdyby to była pompa patrząc na nr błędu tak jak mówisz to pewnie wyskoczył by ten błąd ponownie, czy się mylę? 340 tys już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien wyskoczyć co najmniej brak komunikacji z pompą w ecu. Spróbuj poluzować jeden z przewodów wysokiego ciśnienia między pompą, a wtryskiwaczem, paliwo powinno pójść pod dużym ciśnieniem. Jest jeszcze jedna ewentualność, że się po prostu zapowietrzył i paliwo nie dochodzi do pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych błędów jednak po odpięciu przewodu wysokiego ciśnienia paliwo nie poleciało ani kropla, po przekręceniu kluczyka i trzymani przez 5 sekund na rozruszniku, z wtryskiwacza 

wyleciało z 5ml paliwa, zero ciśnienia. Mam pytanie, chciałbym zamówić pompe jednak nie mam numeru jej, za to mam datę ze sterownika 2.07.05, poprzez stronę wyskoczyły mi 4 pompy jednak rozbieżność cenowa jest ogromna, najtańsza 1300 euro najdroższa 2700, nie wiem która wybrać, tutaj w Holandii poprzez podanie numeru rejestracji, strona automatycznie dopasowuje pompy pod auto, nie wiem jednak czy mogę zaufać stronie, czy jakieś numery powinny się zgadzać czy coś, prosiłbym o pomoc w tej sprawie, gdyż będę oddawał auto do mechanika ale pompę chciałbym zamówić sam na firmę.  https://www.auto-onderdelen24.nl/bosch/688447 

na tej stronie szukałem pompy, moja rejestracja auta to : 94-RV-ZZ

z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...