Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Karta pojazdu posiadam b9 a jest napisane b8


Grzegorzhk

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm,

Jak w temacie mam karte pojazdu w ktorej jest napisane w miejscu marka,typ, model pojadzu

Audi b8 a4 limousine

 A auto mam audi a4 b9 

Rok produkcji auta 2019.

czemu tak jest? Moze ktos z Was ma tak samo ?

Edytowane przez Grzegorzhk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka w karcie pojazdu. Trzeba zgłosić w wydziale komunikacji i czekać na nową kartę. Lepiej zrobić to teraz, bo gdy do dojdzie do odsprzedaży może być problem. Szkoda wtedy tracić czas na rozwiązanie sprawy gdyż kupiec może się wystraszyć, że jakaś kombinacja była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inni posiadacze b9-tek to zweryfikują. Również posiadam B9 a w karcie pojazdu jak i w dowodzie rejestracyjnym jest wpis B8.
Przed chwilą przy okazji próby umówienia się na akcję 27h2 zapytałem o to serwis Audi z Poznania. Otrzymałem informację, że Audi (prawdopodobnie z uwagi na koszty) nie zmieniło homologacji z B8 na B9......

Edytowane przez Fantasmagorius
Weryfikacja informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ważnym jest model 8W a nie jak poprzednik 8K

Widzę że tylko w PL się przyjęło B8/B9

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem to ale we wcześniejszych rocznikach, Audi wpisywało B8 ze względu na klimatyzację, używali innego czynnika czy coś. Wtedy to było popularne zapytanie w internetach. Wątpię aby modeli z 2019 też to dotyczyło ale kto ich tam wie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2020 o 14:48, Fantasmagorius napisał:

Może inni posiadacze b9-tek to zweryfikują. Również posiadam B9 a w karcie pojazdu jak i w dowodzie rejestracyjnym jest wpis B8.
Przed chwilą przy okazji próby umówienia się na akcję 27h2 zapytałem o to serwis Audi z Poznania. Otrzymałem informację, że Audi (prawdopodobnie z uwagi na koszty) nie zmieniło homologacji z B8 na B9......

potwierdzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to myk, który wykorzystało Audi (podobnie jak Mercedes) aby nie musieli w tym modelu stosować klimatyzacji z nowym czynnikiem R1234yf.

Od stycznia 2011 EU zabroniło stosowania starego czynnika R134a w nowo wprowadzonych modelach pojazdów. Audi i Mercedes nie chciały stosować tego czynnika i wykorzystały lukę prawną. Otóż S-Klasse i A4 B9 nie otrzymały nowych homologacji jako odrębne (nowe) modele, tylko zostały dopuszczone do ruchu jako  uzupełnienia starych homologacji, istniejących już dla poprzednich modelów. Dlatego w karcie pojazdu widnieje B8.

Dzięki temu począktowo pierwsze B9 wychodziły jeszcze z czynnikiem R134a. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...