Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik temperatury cieczy silnika.


Pienkos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 

Audi a4 b5 99 rok 1,6 benzyna AHL. 

Mam takie pytanko, czy jest możliwość sprawdzić czy do tej kostki od czujnika temperatury cieczy silnika dochodzi dobre niepięcie i czy nie powoduje jakiegoś zwarcia ? 

Chodzi o to, że co chwile wymieniam te czujniki, próbowałem juz ori używki, nowe zamienniki i ori nówki, i prawdopodobnie one co jakiś czas siadają. Przygoda z czujnikami zaczęła się gdy temperatura przekraczała mi 90C i nie odpala wiatraka zły odczyt był. Po wymianie na któryś problem znikł. I tak chyba ze 2 razy co jakis czas. Teraz zaś nie mam ssania i auto szarpie na zimnym silniku. Czytałem na forum i mój znajomy tak miał oraz brat. Prawdopodobnie znowu czujnik. Vag nie pokazuje błędów. I do Czego jest ta mała wstyczka obok tej kostki. Czy to ma jakies znaczenie ? Ona nie jest podpięta u mnie i nie widze gdzie mogłaby być. Pozdrawiam 

kostka czujnika.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik i napięcie w kostce możesz sprawdzić miernikiem.  Podrzucam Ci małą pomoc co do czujnika, a jeżeli chodzi o napięcie to ustawiasz miernik na wartość prądu stałego i wsadzasz sondy miernika w gniazda w kostce i sprawdzasz jakie napięcie jest. Powinno być chyba 12 z czymś nie pamiętam dokładnie. Ale dojdziesz czy w ogóle dochodzi. Próbuj różnych kombinacji. Powodzenia :thumbup1:

20180417_205012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...