Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B7] Przełącznik AUTO


Krystianooo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam! ;) 

Przegrzebałem już mnóstwo tematów odnośnie włącznika "AUTO" w A4 B7 ale wciąż satysfakcjonującej odpowiedzi nie uzyskałem...

Autko wyposażone w lusterko foto-chrom, czujnik zmierzchu i ten dziwny przełącznik AUTO, który trochę jest dla mnie zagadką, ponieważ w tym pojeździe aby gdziekolwiek móc pojechać muszę ręcznie sobie przełączyć na światła mijania. Czy to przez ten czujnik zmierzchu poprzez wykrycie "zaciemnienia" zaświecą się światła mijania a wcześniej nie mogą? Jak to ogarnąć aby w kółko nie przełączać na mijania tylko z AUTOmatu już mieć odpalone światła po włączeniu silnika?

Dajcie jakieś pomysłu bo już na prawdę zgłupiałem przez to wszystko...

W tym temacie trochę jest ale wciąż nie ma odpowiedzi na to jak zrobić z tego światła do jazdy dziennej (dokładkę w formie ledów?) Potrzebuję jakiegoś konkretnego ale mądrego rozwiązania :D 

Spoiler

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Krystianooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć fajnie zrobione to zrób sobie DRL w odbłyśniki długich na 30% mocy.

@lewiatan1989 podpowiedz koledze co i jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

57 minut temu, Krystianooo napisał:

Dajcie jakieś pomysłu bo już na prawdę zgłupiałem przez to wszystko

 

Tak jak Kamil napisał... 

Kup moduł:

Ja kupiłem od tego gościa - ciut inny bez regulacji:

Modul-swiatel-dziennych-DRL-regulacja-mo
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 29,99 zł - Moduł świateł dziennych DRL-regulacja mocy 20-30%...

 

Tu masz film jak u mnie to działa :

 

 

A tu masz schemat jak to podłączyłem - u mnie jest jeszcze clh więc nie zwracasz po prostu uwagi na moduł CLH 

IMG_20200418_123358__01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lewiatan1989 ten filmik właśnie obrazuje efekt, który chcę osiągnąć wraz z opisem, czyli po uruchomieniu silnika dopiero się światła zapalają, same! :D Czy byłbyś w stanie (po majówce bo wtedy będę miał też czas na zabawę tym) poprowadzić mnie "za rączkę" po kolei co i jak? Preferuję raczej "naukę" ze zdjęciami / filmami - o wiele łatwiej jest coś wykonać jak się jest laikiem! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krystianooo napisał:

Autko wyposażone w lusterko foto-chrom, czujnik zmierzchu i ten dziwny przełącznik AUTO, który trochę jest dla mnie zagadką, ponieważ w tym pojeździe aby gdziekolwiek móc pojechać muszę ręcznie sobie przełączyć na światła mijania. Czy to przez ten czujnik zmierzchu poprzez wykrycie "zaciemnienia" zaświecą się światła mijania a wcześniej nie mogą? Jak to ogarnąć aby w kółko nie przełączać na mijania tylko z AUTOmatu już mieć odpalone światła po włączeniu silnika?

Dajcie jakieś pomysłu bo już na prawdę zgłupiałem przez to wszystko...

Tak właśnie działa funkcja AUTO w tym modelu. Przełącza AUTOmatycznie pomiędzy mijania, a dziennymi w zależności od tego, co podaje czujnik zmierzchu.

Odpalenie świateł mijania po przekręceniu kluczyka możesz mieć w trybie skandynawskim ale wtedy sama funkcja auto już mija się z celem bo nie ma czego przełączać.

Sytuację, kiedy nie masz fabrycznych drl wyjaśnili już koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może napiszę jak to wygląda u mnie.

MCE F + fotochrom + włącznik auto + DRL w kierunkach na przekaźniku.

Włącznik w trybie auto zmierzch zapala się mijania i mogę normlanie używać drogowych. W dzień palą się ledy jako DRL w kierunkach. Przełącza się automatycznie. Do tego mam przełącznik DRL + CLH. Ledy mam sterowane masą, więc mogę DRL wyłączyć w dzień bez dotykania włącznika auto (tryb na jazdę po DE chociaż nawet tam latam na DRL). Wszystko działa automatycznnie i jest sterowane przez MCE. Jedynie ledy są sterowanie przekaźnikiem. Zasilanie mam z pompy paliwa, aby działały dopiero po odpaleniu, a nie przed odpaleniem. DRL mogę wyłączyć ori włącznikiem DRL bo on steruje masą i odcina mi po prostu masę na przekaźnik od DRL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...