Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka oleju 2.0 TDI LIFT


Yaro87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. wczoraj po przejechaniu ok120 km na komputerze zapaliła mi się kontrolka od oleju i jakiś komunikat ale nie zdążyłem go zapisać. Po chwili wyskoczył znowu i nagle zgasł. Na desce żadna kontrolka się nie zapala. Podpinałem komputer i żadnego błędu nie pokazuje. Temperatura według wskazówki 90 a na komputerze temp. oleju czasami dochodzi nawet do 100 stopni. Czy to może być przyczyną?? Czy może jakiś czujnik padł. Czy może imbus w pompie oleju już pada. Pacjent to A4 B8 2.0 TDi 177KM CGLC  przebieg 166tys. Jutro pojadę sprawdzić ciśnienie oleju. Z góry dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie watro sprawdzić choć mógł to być tak chwilowy spadek, że nic nie odnotowało się jako błąd.

Podmiana czujnik może go wyeliminować choć również powinien być błąd.

Pompa oleju może warto profilaktycznie zadziałać.

Nie masz żadnych zapoceń przy podstawie filtra ?

Temat do diagnozy tej właściwej nie jest taki prosty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto sie temu tematowi przyjrzec tak jak kolega wyzej mowi i nie bagatelizowac, pare dni temu tez mnie zaskoczyla taka kontrolka mrygnięciami wlasnie w dlugiej trasie, finalnie laweta i długi długi długi postój u mechanika bo benzyna chodzi u mnie jak diesel. Zmierzyc cisnienie, przyjrzec sie pompie, podmienic ewentualnie czujnik. U mnie cisnienie na poczatku bylo wzorowe, jezdzilem dlugi czas, myslalem pozniej , ze to czujnik szaleje, dlatego wyjalem przeczyscilem, problem znikl na dlugich pare miesiecy, ale niestety na ostatniej trasie zaskoczylo mnie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura oleju zawsze jest wyża od temperatury płynu chłodzącego. Sprawdź na początek czujnk ciśnienia oleju i jego połączenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...