Skocz do zawartości
IGNOROWANY

stuki przy hamowaniu


mariusz9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich proszę wszystkich o pomoc.mam problem z tłuczeniem się z tylu z prawej strony zwłaszcza przy lekkim hamowaniu i chwile po nim przy skręcaniu np.w lewo lub w prawo.odgłos jakby klocków hamulcowych.miałem do wymiany tarcze i klocki obstawiałem to jako przyczyna.dzisiaj po wymianie tarcz i klocków problem pozostał.na szarpakach w zawieszeniu zero luzów.może ktoś miał coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś stuki z tyłu w mondeo. Wszystko zbadane inic. Okazał się amortyzator a właściwie jego górne mocowanie. Sprawdź lożysko koła, przy podniesionym kole ruszaj kołem w pionie i poziomie, może jest luz. A to że na szarpakach niczego nie słychać to nic nie znaczy, może być też od zawieszenia. Jest wiele możliwości. Piszesz że przy hamowaniu, wtedy pracuje całe koło i może jakiś wahacz ma coś wybite. Jedź powoli i lekko hamuj a kolega niech idzie obok tego koła i spróbuje stwierdzić skąd to dochodzi

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez aprox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam że jak jak skręcam i zwolnie samochód bez hamowania to cisza.luz jakiś jest jest góra dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może. Jak masz koło w powietrzu i nim ruszasz to ma to być sztywne i sprężyste bez luzu a jak czujesz luz to coś jest wybite 

 

Edytowane przez aprox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma a6 i też tak hałasuje. W następnym tygodniu wymieniamy tam łożysko, zobaczymy czy pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem mocowanie amora jest ok.jest tam jeszcze jakaś poduszka amora to niewiem.tez bym obstawiał łozysko w tamtym roku jeszcze słyszałem podejrzany szum z tamtego koła.teraz jakby ucichło.przeniesło sie w stuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na większych prędkosciach cisza przy małych tylko jak dostanie obciązenia lekkiego.i temperatura ma wpływ jak sie nagrzeje to wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też całkiem pózno nie klocki.Tylko obstawiam przegób rwał przy skrętach tak podejrzewam założyłem używke ale uspokoiło się.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...