Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szkoda parkingowa A4 B8


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Dostałem wycenę odszkodowania za szkodę parkingową (zderzak tył porysowany, czujnik, dokładka sline). Sprawca ma OC w LINK4. A4 B8 SLine Polift kolor lz8w (2012 rok, 2.0 tdi). Wycena ok. 1000zł.

 

Zastanawiają mnie dwie rzeczy:

 

Cytat

8K0 807 521 G  01C - 159.70zł

-8K0 807 833 A 01C - 161.30zł

 


 


Czy to są poprawne numery części do A4 B8 Polift SLine czy do przedlita? Czy ta kwota jest realna czy pisać odwołanie? Jeżeli tak to jak to uzasadnić?

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie baw się w analizę kosztorysu jeśli nie masz w tej materii pojęcia. Wklej tu, albo na PW cały kosztorys (zakryj tylko dane osobowe) i z pewnością znajdzie się ktoś, kto sprawdzi rzetelność wyceny. Domyślam się, że nie zdejmowałeś zderzaka do oględzin, a to konieczne przy tego typu uszkodzeniach. pod skorupą zderzaka znajdują się wzmocnienia, zaczepy i ślizgi, które zwykle także ulegają uszkodzeniom. Możesz także samodzielnie zdjąć zderzak, zrobić fotki ujawnionych pod nim uszkodzeń i wysłać ubezpieczycielowi z żądaniem korekty wyceny szkody. Kwota 1000 zł może dotyczyć co najwyżej lakierowania zderzaka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak jest tylko porysowany. Żadnych wgnieceń ani pęknięć. Moje pytanie dotyczy wyłącznie spojlera zderzaka i tzw. plastra miodu, gdyż nie wiem czy numer katalogowy się zgadza oraz nie znam potencjalnej ceny zamiennika (też tylko porysowane ale wymaga wymiany ponieważ nie jest to element lakierowany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie telefon do ASO, podajesz VIN i pytasz o cenę dokładki zderzaka i jej nr katalogowy. 

Nie ma za co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...