Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie kierowniczek turbiny


Biggi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Koledzy, znacie kogoś z forum, lub może macie zaprzyjaźnionego, sprawdzonego mechanika, który wymontuje turbinkę i ją dobrze wyczyści? Bez naciągania na koszta?

Mój mechanior chce ją tylko wymontować (nie robi turbin) i oddać firmie (niestety nie wiem jakiej) i wtedy dopiero poznam koszta, a boję się, że zaczną się hocki klocki w postaci: łoooo Paaaanie...trzeba regenerować (a była regenerowana lekko ponad rok temu przez poprzedniego właściciela).

Może akurat ktoś coś z Was zna?

Byłbym wdzięczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Trochę dziwi mnie, że po stosunkowo świeżej regeneracji występuje taki problem. 

Przy poprawnym eksploatowaniu samochodu i dobrze przeprowadzonej regeneracji, powinno być wszystko w porządku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie żona sprzedającego używała auta i on sam przyznał, że uprawiała przysłowiowy PSJ. Raz w tygodniu brał od niej auto i przeganiał na ostro po obwodnicy.

Chciałbym po prostu usunąć ten kłopot, chyba, że spóbuję specyfików do dolotu, ale z tego co się naczytałem to nic nie daje.

 

PS. Zdecydowałem się odstawić furmankę do VAG Bauer Service. Mam nadzieję, że będzie wszystko spoko.

Edytowane przez Biggi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej trafić nie mogłeś, Krystian jest najlepszy 

Edytowane przez Ziewal
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odstawiam furę i może przy okazji poproszę o ogólne sprawdzenie kondycji silnika :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w piątek będę u Krystiana, jak twoje jeszcze będzie stało to oblukam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co zadwowlony jesteś z Krystiana ? Wiem, że turbo czyszczone, egr nie domykał bo zawalony, gruszka i podciśnienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Ziewal napisał:

I co zadwowlony jesteś z Krystiana ? Wiem, że turbo czyszczone, egr nie domykał bo zawalony, gruszka i podciśnienie ?

Wojtek ale Ty szpieg jesteś :) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No byłem zrobić w końcu tempomat i powiem wam, że Krystian to geniusz bo znalazł problem i rozwiązał w sekundę, wystarczylo odciąć fabryczny kabelek masowy który działał z multi a z manualem powodował błąd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze sorki temat mi umknął jakimś cudem z powiadomieniem.

Jak dla mnie: mistrzostwo świata!! Konkret na maksa. Już jak podjechałem i jak zgasiłem auto to juz skrzywił usta że brzydko gaśnie i pewnie klapa gasząca ;)

Kuuurde takich ludzi ze świecą szukać. Poprosiłem o przetrzepanie auta i oprócz kierowniczek turbo i EGR do wymiany (poszła całość zamiast tylko gruszki do klapy) powiedział, że od strony mechanicznej nie może się do niczego przyczepić, może poza lekkimi drganiami chyba od kół przy prędkości 120 kmh, ale to będę musiał pojechac na nowo wyważyć koła. Bardzo mi zależało, żeby ktoś doświadczony sprawdził auto i nie zawidołem się.

Na chwilę obecną z całego serca polecam :)

@Ziewal i jak oceniasz me auto? ;) Jeszcze nie przerejestrowany ;)

Jutro jedzie do blacharza lakiernika na usunięcie "skaz" ;) Po lakierniku i blacharzu przyjdzie czas na wiruska ;) Potem już na spokojnie wymiana elementów w środku typu tunel i pierdółki.

 

Edytowane przez Biggi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w piątek rano a Ty we czwartek odebrałeś więc nie miałem okazji zobaczyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa..racja....myślalem , że w czwartek jednak byleś i widziałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...