Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Maglownica? Pompa wspomagania?


Sebik

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

jak w temacie, problem dotyczy dwóch przypadków:

1.  Np. po nocnym postoju kiedy to odpalę auto i chcę skręcić kierownicą w prawą stronę stojąc w miejscu słyszalny jest "strzał",  efekt taki jakby kierownica przymarzła  ( od jakiegoś czasu się tak dzieje) . Nie zauważyłem wycieków, mokrych osłon przy drążkach kierowniczych

2. Kręcąc kierownicą na max w prawo lub w lewo słychać wycie/buczenie, pompa wspomagania? Magiel? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, rozumiem że to długofalowy proces nieodpowiedniego poziomu płynu od wspomagania? Poprzedni właściciel chyba nie zbyt się tym interesował, kiedy swego czasu tam zajrzałem było go zdecydowanie za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebik napisał:

Dzięki, rozumiem że to długofalowy proces nieodpowiedniego poziomu płynu od wspomagania? Poprzedni właściciel chyba nie zbyt się tym interesował, kiedy swego czasu tam zajrzałem było go zdecydowanie za mało.

Zużycie takiej pompy szczególnie szybko postępuje, kiedy nie dba się o poziom i jakość płynu jak to miało miejsce niestety w przypadku Twojego wozu. 

Edytowane przez R4xx
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XADO-EX120-DO-POMP-WSPOMAGANIA-KIEROWNIC
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 86,56 zł - XADO EX120 DO POMP WSPOMAGANIA KIEROWNICY sklep (5775189412). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

Polecam wymień płyn i dodaj xado, lżej się kręci, u mnie wyciszyło ćwierkanie przy skrajnym położeniu kierownicy.  

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy maksymalnym skręcie normalne jest buczenie wspomagania.  "strzał" przy przekręceniu kierownicą to zapewne zaworek zwrotny w maglownicy. Groszowa sprawa i łatwa wymiana. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...