Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kupno fotelika samochodowego


lukasz51237

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w niedługim czasie będzie mi potrzebny fotelik (nosidełko) samochodowy. W samochodzie mam isofix i planuję kupić nosidełko z bazą. Tylko nie wiem czy kupić od razu taką bazę która sprawdzi się też w późniejszym czasie czyli np w foteliku do 4 roku życia, czy po nosidełku zrezygnować z bazy isofix i fotelik montować już pasami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupisz z bazą to będziesz musiał zostać już z danym modelem fotelika przyszłościowo, w tym wypadku warto poczytać opinie zarówno o foteliku początkowym, ale też o tym który później będziesz używał na tej samej bazie.

Foteliki bez isofixa są mało praktyczne, każde wyciąganie i przekładanie fotelika to zabawa z pasami. Foteliki na bazie są duże szybsze w montażu, szczególnie przydatne jak przekładasz często fotelik z auta do auta lub przy foteliku/nosidełku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosidełko miałem Maxi Cosi CITI, ale średnio byłem zadowolony, montowanie pasami na dłuższą metę to katorga.

Z kolei jeśli chodzi o porządny fotelik to polecam fotelik GB Vaya lub Cybex Sirona I-Size (oba to siostrzane modele). Koszt to ok. 1600-1800 zł, ale moim zdaniem warto. Fotelik jest montowany na ISOFIX, ma wkładkę dla noworodka którą później wyciągasz jak mały podrośnie. Wystarcza do ok. 4 roku życia (0-18kg). Fotelik jest obrotowy, ustawiasz sobie bokiem jak wkładasz dziecko, a potem przodem lub tyłem. Super sprawa.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też korzystam z cybexa na bazie M. Córa ma 2,5 roku, jest wysoka i szczupła ale niestety w zimowej kurtce dosyć grubej w sironie miała już ciasno. Teraz przy lżejszej kurtce jest ok ale na zimę muszę szukać już nowy fotelik. Po za tym jestem bardzo zadowolony z fotelika z bazą na ISOFIX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romer

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo piszecie prawdy jak i nie prawdy wiec chętnie służę pomocą i na przyszłośc po fotelik zapraszam do siebie ? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko! Właśnie przyszla paczka od Kolegi Tamka :wink: Bardzo mily kontakt i fachowa pomoc w złożeniu zestawu dla pierwszego dziecka ( jestem zielony - chyba jak każdy kto pierwszy raz zostanie ojcem :) )Polecam z czystym sumieniem, kontakt jak i załatwienie sprawy to czysta przyjemność. 

Zestaw to wózek plus spacerówka Mutsy Nio Adventure, baza Maxi Cosi 3wayfix plus fotelik Maxi Cosi Pebble Pro

No i oczywiście adaptery.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki Tamek 

20200930_155056.jpg

20200930_154920.jpg

Edytowane przez Marecki23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...