Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ścięte opony zimowe- wyniki zbieżności.


wkowal10

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. Przy zmianie opon zimowych Nokian (5cio letnie)  na letnie spotkała mnie niemiłą niespodzianka. Bardzo mam poszarpane opony ,które były założone na przodzie, tył ok. Pojechałem na zbieżność- tragedii żadnej nie było. Czy to opony felerne, czy gdzieś je mogłem na jakiejś nawierzchni tak załatwić, czy to wina geometrii? W załączeniu zdjęcia opony i wyniki geometrii kół. Coś podpowiecie?

IMG_0776.JPG

IMG_0772.JPG

IMG_0771.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokiany jeszcze prod fińskiej czy już made i russia? no i przyjrzał bym się amortyzatorom przednim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, skubiszek napisał:

Nokiany jeszcze prod fińskiej czy już made i russia? no i przyjrzał bym się amortyzatorom przednim. 

Russia. Amortyzatory i zawieszenie były sprawdzane- szystko ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokiany WR D4 data produkcji 4515 więc d..pa. Dodałem więcej zdjęć. Może jakieś wadliwe, bo widać z boku jakby ten bieżnik lekko "odklejał się". Nie kupię więcej Nokianów. W innch autach mam fulda , kleber  i nie mogę narzekać. 

IMG_0778.JPG

IMG_0779.JPG

IMG_0780.JPG

IMG_0781.JPG

IMG_0782.JPG

IMG_0783.JPG

IMG_0784.JPG

IMG_0785.JPG

Powiedzcie tylko czy to przez geometrię , czy bardziej stawicie na wadę opony połączone z tym , że gdzieś kiedyś hamowałem awaryjnie lub ruszałem ostro na nawierzchni tłuczniowej - chociaż sobie nie przypominam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wkowal10 napisał:

Nokiany WR D4 data produkcji 4515 więc d..pa. Dodałem więcej zdjęć. Może jakieś wadliwe, bo widać z boku jakby ten bieżnik lekko "odklejał się". Nie kupię więcej Nokianów. W innch autach mam fulda , kleber  i nie mogę narzekać. 

IMG_0778.JPG

IMG_0779.JPG

IMG_0780.JPG

IMG_0781.JPG

IMG_0782.JPG

IMG_0783.JPG

IMG_0784.JPG

IMG_0785.JPG

Powiedzcie tylko czy to przez geometrię , czy bardziej stawicie na wadę opony połączone z tym , że gdzieś kiedyś hamowałem awaryjnie lub ruszałem ostro na nawierzchni tłuczniowej - chociaż sobie nie przypominam. 

Wiek i jazda na zimówkach przy 20 stopniach. To samo stało mi się z barumami kilka lat temu. Dopóki było koło 10 stopni to było ok ale przy kilku dniach po 20 stopni zostawiłem bieżnik na rondzie. Moje opony miały 6 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to profil i indeks ?

205/60/ R16 92 H czy 225/55/R16  99HXL.

Jak dla mnie to wygląda tak jakbyś jeździł po serpentynach górskich lub wijące się drogi ze skalnym poboczem.

Lamele  ścięte wręcz wyrwane od strony wewnętrznej obydwu opon.

Edytowane przez KINIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/50/R17 98V

Byłem zimą w Zieleńcu. Tam niby droga kręta jest- wjazdy, zjazdy- temperatura z tego co kojarzę 0-10 stC. . Byłem też w Karpaczu, do hotelu Księża Góra wjeżdżałem i zjeżdżałem serpentyną po dziurach, ale wolno.- temperatura też -5-10stC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda raczej na wadę opony , lamelki bieżnika odpadają . Przy problemach z zawieszeniem opona raczej byłaby starta równomiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojego znajomego speca od opon i tak miałeś szczęście, że przejeździłeś 5 sezonów no a może nie, mógłbyś reklamować.

Niestety guma z Rosji i jakieś inne zaniedbania firmy Nokian dają o sobie znać.

Już po dwóch sezonach i przebiegu 10-15 tys. km guma na lamelach - krawędzie opon ulegała destrukcji.

Sporo jest opisów tych opon na różnych forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie opony zimowe z 2019 roku made in russia. Z tyłu wyglądają normalnie, z przodu wyglądają tak jak na zdjęciach. Z obydwu stron. Co o tym sądzicie?

IMG_20230410_173307.jpg

IMG_20230410_173311.jpg

IMG_20230410_173336.jpg

IMG_20230410_193232.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@athlon2000 dramat. Oni te opony z modeliny robią? Sporo zdjęć  lata po necie gdzie widać spękane opony nawet po roku użytkowania. Słabo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje robione w Rumunii o ile dobrze pamiętam i to samo jest, nie ząbkują ale popękały całe po roku.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...