Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap 1.6 ALZ -> 1.8T BFB?


Filip2001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji tego, że szkoda mi sprzedawać mojego egzemplarza (lakier jak i blacha jest w super stanie, spoczko wyposażenie - po prostu takiego egzemplarza z lepszym silnikiem szukałbym latami), a naprawdę brakuje mi już mocy i zaczynam się przez to męczyć - chciałbym się zapytać:

Czy orientuje się ktoś i mógłby mi w przybliżeniu oszacować cenę swap'a 1.6 ALZ na 1.8T BFB razem z wszystkimi potrzebnymi komponentami?
Dodam, ze aktualnie posiadam LPG i ze w 1.8T na razie bym jej nie doliczał ponieważ raczej nie będzie potrzeby jej zakładać :)

Tak wiem ze się to mega nie opłaca, że lepiej sprzedać i kupić inny lub kupić anglika i podmieniać wszystko, pytam tylko o cenę części jak i szacowaną wartość robocizny - będę miał jeszcze troszeczkę czasu do namysłu. 

Pozdro!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kwota będzie porównywalna albo i  przekroczy wartość Twojego obecnego auta. Temat wielokrotnie podejmowany i nieopłacalny. Jeszcze jakbyś sam przy tym grzebał to można widzieć w tym sens...

Edytowane przez przem8
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zadbane i nieroszczeniowe auto (nie usterkuje nadmiernie) to na Twoim miejscu po prostu podchodziłbym do samochodu jako do bólu użytkowego, a nie dynamicznego, bo takim nie będzie....

Tak jak przedmówca napisał, za dużo kombinacji, a sprzedawać jak jest w porządku mija się z celem.

Zresztą chyba w momencie zakupu 1,5 tonowego auta z tym silnikiem zdawałeś sobie sprawę, że demonem dynamiki to on nie będzie.

Niejednokrotnie czytałem pozytywne opinie właścicieli tych aut w tej konfiguracji silnikowej, ale do spokojnego przemieszczania się i tak powinieneś do tego podchodzić.

A jak zrobisz to już Twoja decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy odsyła do tematów które są już wałkowane - spoko, ale nigdzie nie ma odpowiedzi na to co kto pyta... Pytanie jest proste, co trzeba wymienić prócz silnika 1.6 na 1.8T, z tego co się orientowałem większość części pasuje, więc w czym jest problem? Nikt nie odpowiedział tak na żadnym temacie, większość odpowiedzi to: "Nie opłaca się" "lepiej sprzedać" jak nie macie konkretnej odpowiedzi na konkretne pytanie to po co odpowiadać? Czy gdzieś jest odpowiedź na pytanie: "Czy komponenty podejdą?" Nie, a jak się mylę to przeprosze i przyznam rację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystko pod maską, hamulce zostałyby, z klimą nie wiem czy wszystko podejdzie + zapewne pas przedni do tego wydech o kabelkologi nie wspominając i ożenić to trzeba ze skrzynią biegów.  Cena potrzebnych podzespołów jest tylko część kosztów, ubrać to tak żeby działało, to i czasu trzeba który kosztuje. Tak jak już wyżej napisane ma to sens jeśli zrobi się to osobiście, lub nie liczy się z kosztami "robię bo chcę".

Edytowane przez tass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...