Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Filtr paliwa


Avabuy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Czy spotkał się ktoś z sytuacją że po wymianie filtra paliwa w audi a4 b6 1.8T pompka paliwa nieustannie buczała? 

Wymieniłem filtr paliwa najpierw firmy FILTRON a potem firmy MANN. Na obydwu filtrach pompka nieustannie buczy. 

Co najbardziej ciekawe, stary filtr (który pracował poprawnie) był firmy MANN , nowy który zamówiłem również był firmy MANN identyczny jak stary. Z tą że różnica że na nowym pompka buczy a na starym nie. Ktoś może wie "co jest nie halo?" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem sytuację że po wymianie na filtr oryginalny audi pomp paliwa zaczęła buczeć. Na starym filtrze czasami wydawała dziwny dźwięk po przekreceniu kluczyka. Wymieniłem pompe na walbro i spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu Ci "buczy" pompa tego nie wiem i nie będę gdybał.

Natomiast ja wymieniałem u siebie filtr na firmy Knecht (taki miałem oryginalny tyle, że z logo Audi), po wymianie wszystko w jak najlepszym porządku.

7 minut temu, malukry122 napisał:

wydawała dziwny dźwięk po przekreceniu kluczyka.

Po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłon pompę ma być słychać - uzupełnia paliwo , natomiast pózniej ma być cisza....przynajmniej u mnie tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, na "starym" filtrze pompa chodzi ciuchutko, tylko słychać ją przy zapłonie 2s. A na tych nowych nieustannie ją słychać jak pracuje a zostały już sprawdzone dwa nowe filtry.

O co może chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz....ciężko stwierdzić co może być przyczyną, bo to trochę dziwne jest. Na logikę powinno działać bez uwag, bo skomplikowania jakiegoś tam brak.

Nie wiem co Ty zrobisz, ale ja wymieniłbym filtr na Knechta, wszystkie filtry w aucie używam tego producenta i nigdy nie miałem żadnych negatywnych akcji....

No ale decyzja jest Twoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję założyć filtr firmy o której napisałeś w poście powyżej. 

Również dla mechaników to jest dziwnie dlaczego tak się dzieje, tym bardziej że nowy filtr jest tej samej marki co stary działający.  Czyżby przyszły dwa filtry wadliwe? Raczej prawdopodobństwo takiej sytuacji jest niezwykle małe...

 

Czy mógłbyś zapodać linka do tego swojego filtra?

Edytowane przez Avabuy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Avabuy napisał:

Raczej prawdopodobństwo takiej sytuacji jest niezwykle małe...

Też mi się tak wydaje.....choć róznie to czasami bywa.

 

49 minut temu, Avabuy napisał:

Czy mógłbyś zapodać linka do tego swojego filtra?

Pewnie, tylko zweryfikuj sobie zgodność do swojego silnika.

Ja kupowałem tu:

Filtr-paliwa-KNECHT-KL79-A3-A4-Leon-Exeo
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 22,47 zł - Filtr paliwa KNECHT KL79 A3 A4 Leon Exeo Golf TT (7347098158). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...