Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziura w obudowie filtra powietrza


darayus

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Jakiś czas temu, zmieniając filtr powietrza zauważyłem w moim a4b7, że w dolnej części obudowy filtra powietrza mam regularną, prostokątną dziurę sporej wielkości. z 7cm na 5cm około - Nie mierzyłem. 

Ktoś zrobił to celowo, nim kupiłem auto. Znalazłem w środku nawet kilka skorupek od orzechów ;o szkodnik wlazł pewnie od spodu właśnie przez nią.

Czy powinienem wymienić całą obudowę? (koszt nie mały - 150zł używka + wysyłka)

Ma to na coś wpływ czy raczej nie? Mam instalację LPG, którą stroiłem przed zauważeniem dziury, i boję się, że zaślepienie tej dziury (bądź wymiana obudowy) może zmienić skład mieszanki, jaka dostaje się do silnika., co wygeneruje kolejne koszta.

I ostatnie - Na kiego CHU..WACKA ktoś wyciął tam tę dziurę??? Gdzieś czytałem na innych forach, że są tacy, którzy wiercą te dziury, tylko pojęcia nie mam po co. >.>

Proszę o radę/y. Boję się, że brudne/lewe/ciepłe powietrze dostać się może do silnika, a wtedy to już będzie sajgon że nawet myśleć nie chcę... Nie wiem na ile moje obawy są uzasadnione.

Edytowane przez darayus
asd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wiercone dziury to wax box czy jakos tak. Zmienia się dźwięk ale co więcej daje to nie wiem. 

Obudowa powinna być szczelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie przez tą dziurę wali więcej syfu w filtr oraz zasysa ciepłe powietrze z komory silnika no i jest to jakby "lewe" powietrze. Ja  bym poszukał używanej obudowy lub nowej jak wolisz, chyba że chcesz sie bawić załóz stożek ew jak dysponujesz budżetem odseparowany stożek żeby nie zaciągał ciepłego powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.  Kupię używane pudło, założę i skontroluję stan mieszanki, jeśli się pojawi check.  To chyba najlepsze rozwiązanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...