Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Do czego wtyczka zielona 2pin


core4quad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;

Mam drobny problem ze swoją A4 B5 Avant 2.6 (ABC) rocznik 1997- otóż przy zbiorniczku płynu wspomagania (pod plastikową pokrywą) mam kilka wtyczek, większość rozpoznałem:

-brązowa wtyczka to podłączony wentylator elektryczny chłodnicy

-czerwona wtyczka jest odpowiedzialna za klimatyzację (nie wiem dokładnie za co)

-zielona prostokątna wtyczka [1-pinowa] to sprężarka klimatyzacji (sprzęgło elektromagnetyczne sprężarki)

-kwadratowa czarna wtyczka to czujnik temperatury zewnętrznej

(jeżeli coś źle rozpoznałem proszę o informację)

 

Natomiast problem mam z niepodłączoną nigdzie okrągłą zieloną wtyczką 2-pinową (jej oznaczenie to: 813 971 955). Oczywiście nie widzę miejsca gdzie wtyczkę mógłbym podpiąć. Kable są dosyć cieńkie, zatem rozumiem że powinna być to wtyczka do jakiegoś czujnika. Czujnik zużycia klocków hamulcowych wykluczyłem (inna wtyczka), tak samo jak czujnik płynu spryskiwaczy (czujnik spryskiwaczy mam razem z pompką, którą ostatnio wymieniałem i właśnie podczas wymiany zauważyłem tą niepodłączoną wtyczkę). Myślałem że jest to czujnik poziomu płynu chłodniczego, ale jest duuużo za krótki by dojść do zbiorniczka wyrównawczego (w którym od spodu jedna wtyczka już jest podpięta i nie ma innego miejsca na wpięcie). I skończyły mi się pomysły co to może być?

W załączniku przesyłam zdjęcia wtyczek i tej nieszczęsnej niepodłączonej.

Za pomoc z góry dziękuję.

IMG_20200507_094117.jpg

IMG_20200507_094145.jpg

IMG_20200507_094203.jpg

IMG_20200507_135642.jpg

 

*Pierwsze to należy się przywitać w odpowiednim dziale, a potem szukać pomocy.->Nowicjusz
Zapraszam również tu ->Regulamin
Trzeba czytać do czego dany dział jest: "Manuale - DIY - zrób to sam - W tym dziale znajdziesz poradniki, dzięki którym sam dokonasz napraw lub modyfikacji w swoim aucie." - temat przeniesiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wtyczka jest od czujnika prędkości sprężarki klimatyzatora (4A0298013AB). Taki czujnik występuje tylko w sprężarkach Zexel do roku modelowego 96 i w silnikach V6 benzynowych.

Jeżeli Cię to mocno ciekawi to możesz sprawdzić czy nie masz przypadkiem sprężarki Denso. To by wskazywało, że kiedyś oryginalna Zexel zdechła i ktoś wymienił na Denso, a wtyczkę zostawił, bo nie potrzebował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2020 o 00:17, matmac napisał:

Ta wtyczka jest od czujnika prędkości sprężarki klimatyzatora (4A0298013AB). Taki czujnik występuje tylko w sprężarkach Zexel do roku modelowego 96 i w silnikach V6 benzynowych.

Jeżeli Cię to mocno ciekawi to możesz sprawdzić czy nie masz przypadkiem sprężarki Denso. To by wskazywało, że kiedyś oryginalna Zexel zdechła i ktoś wymienił na Denso, a wtyczkę zostawił, bo nie potrzebował.

Dzięki! Przy najbliższej wizycie u mechanika sprawdzę sobie jaki model sprężarki obecnie jest zamontowany (od 'góry' tego nie zobaczę). Ciekawe tylko dlaczego ta wtyczka w ogóle się u mnie znajduje, skoro samochód zgodnie z dokumentami które posiadam jest z lipca 1997r.- czyżby Audi stosowało czasami starszy typ wiązki z niepotrzebną wtyczką?

Poza tym jeżeli sprężarka byłaby wymieniona na taką bez czujnika, to czy sterownik klimatyzacji załączyłby klimatyzację bez prawidłowego sygnału z tego czujnika (chyba że da się wyłączyć używanie tego czujnika poprzez przekodowanie panelu klimatyzacji, ale nie znalazłem takiej informacji)? Zaznaczam że klimatyzacja działa i to bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to jeszcze prównać z VIN. Według ETKA w silniku ABC do numeru 8D-T-100000 był montowany Zexel, a od 8D-T-100001 Denso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...