Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Imbusik


Avari

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od około pół roku jestem posiadaczem mojego audi. Zgłębiając temat mojego silnika na forum dowiedziałem się, że są dwie wersje i tej samej mocy BLB i BPW i, że jest to dość wadliwa konstrukcja. Wyczytałem o imbusiku który lepiej jest wymienić po kupnie. Ja nie mam informacji czy ten imbus został u mnie wymieniony przez poprzedniego właściciela, u mechanika dostałem informacje, że lepiej profilaktycznie jak to nazwał ten trapezik, wielokąt zmienić żeby silnik się nie zatarł i, że tu trzeba mise olejową zdjąc. Koszt to 40-60zł za część plus robocizna 200zł. Zastanawiam się tylko czy ten imbusik robi się w mojej BPW czy BLB i czy cena mechanika jest dobra i czy w ogóle warto zrobić to profilaktycznie jeżeli nic się nie dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Przemyslaw1989 napisał:

Witam,napewno  kolega wyzej czeka  na okazje i zrobi Ci imbusik profesjonalnie?

Piszesz o mnie? Ja nic nie mam ani do tej firmy ani do reklamy ani tym bardziej nic z tego nie mam, wiem że powyższy temat traktuje o problemie pomp i go autorowi tematu podałem do poczytania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zajrzał profilaktycznie , tylko nie wiem czy watrto w ogóle wymieniać sam imbusik czy już nie zainwestować w zmodyfikowane i poprawione rozwiazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady,

Na dniach zajrzę do imbusa i go wymieniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, wróciłem pokazać imbusik. Przebieg auta 230tyś. Wydaje sie prawdziwy bo ori dwumas mi ostatnio padł a na przeglądzie i u mechaników ciężko sie przyczepić do auta. Na imbusie jest wyryty grawer  z audi, więc chyba ori produkt, ciekawe czy pierwszy, bo moim zdaniem widać zużycie, ale nie ma tragedi, polatałby. 

Koszt usługi to 250 zł, miałem swoje filtry i oleje to przy okazji w tej cenie też mi wymienili.

Pytanie: czy ten imbusik który wsadziłem będzie takiej samej twardości? Kazałem kupić dobry jakościowo produkt ale to wiadomo.. No i na ile czasu teraz mam spokoju :)?

98366423_240355864049653_6798228850636488704_n.jpg

97812149_670333107097469_1266276901412929536_n.jpg

Edytowane przez Avari
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...