Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z klimatyzacja


morpheus87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z klimatyzacją. Na wstępie dodam, że klimatyzacja jest nabita i był wymieniony filterek klimatyzacji na jesieni, wyglądało że jest wszystko w porządku (choć nie jestem do końca pewny, ponieważ nie było już zbyt wysokich temperatur). Teraz po włączeniu klimy w ogóle nie dmucha zimnym powietrzem, zauważyłem, że wiatrak klimatyzacji się nie włącza, sprawdziłem go na krótko i chodzi. Po podpięciu VAG pokazało błąd "792 Włącznik ciśnieniowy klimatyzacji F129 zwarcie do masy".

Czy zabierać się od razu za wymianę tego czujnika, jeśli tak czy można go wymieniać bez ściągania czynnika? Czy jednak ten błąd może być spowodowany czymś innym niż awarią samego czujnika? Co proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik to presostat czyli czujnik ciśnienia czynnika klimy na skraplaczu (chłodnicy klimy w pasie przednim) Owy czujnik znajduje się obok lampy od strony pasażera.

Możesz sprawdzić wiązkę i wtyczkę, jak będą w porządku to zostaje tylko jego wymiana. Przy jego wymianie, bodajże nie trzeba ściągać czynnika bo jest tam chyba zawór ale nie jestem pewny! Tutaj musiałby zabrać głos kto już wymieniał ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem czujnik, wiatrak zastartował ale niestety dalej nie dmucha zimnym powietrzem. Podejrzewam że układ gdzieś się rozszczelnił, jestem umówiony na sprawdzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto odkręcić samemu króciec przy podszybiu i wyczyścić w benzynie ekstrakcyjnej lub kupić nowy zawór dławiący. Kolor kapilary mówi o jej wielkości i musi być taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Został wymieniony osuszacz klimatyzacji (była nieszczelność), klimatyzacja ponownie nabita i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...