Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek cieczy chłodzącej 3.0 Asb.


Patryk Audi233

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , od pewnego czasu borykam się z wyciekającym płynem.  Podczas jazdy w gorach ok 5 km pod dużym obciążeniem ze zbiorniczka ubylo ok 0.5 l  i wyciek widoczny jest pod samochodem gdzieś nad skrzynią biegów, natomiast gdy jeżdżę na codzień wszystko ok , można nawet dodać że starałem się tyrać auto aby coś się pokazlao a tu nic , druga próba w gory ta sama trasa i po raz kolejny wyciek. Czy ktoś z grupy miał już podobny problem ??? Mi ręce opadają,  od spodu auta nic nie widać z braku miejsca a z góry nie wiem jak do tego podejść.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy między głowicami, tam gdzie jest filtr oleju nie masz wycieku. Tam jest wymiennik ciepła woda-olej, zdarza się że oring jakiś nie trzyma. A żeby płyn tam nie stał to są otwory odpływowe, jeden właśnie nad skrzynia a drugi gdzieś z przodu o ile dobrze pamiętam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ubywa, to musi mieć ujście. Warsztat, obserwacja.

@Patryk Audi233 "do góry" nie leci.

Nikt tu nie jest wróżką. 

Wiesz kiedy się pojawia usterka, spowoduj ją i jedź na serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie 1.9 ze zobaczysz skąd leci :) niestety od spodu nic nie widać ze względu na skrzynie,  zresztą każdy kto posiada 3.0 wie jak jest ciasno. Ja chciałbym sam do tego dojść ponieważ jestem za granicą. Dlatego też pytam osoby z forum . Irytujące jest to że wycieka jakby nad skrzynia . Teomeratura cieczy wybosila 103 stopnie. Spoglądałem już pod autem i nad , a nadal nie mogę nic znaleźć.  Początkowo myślałem ze zbiorniczkiem wyrzuca plyn , bo jest tam idiotyczne ujscie pod zbiornikiem ale to nie tam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe że masz nieszczelność w chłodniczce EGR-a (w tym blaszanym wymienniku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...