Skocz do zawartości
IGNOROWANY

po wymianie łańcucha rozrządu.


marcin1985nl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno kupilem a4 1.8 tfsi 120 pk tuning ABT na 210 pk. Mam pytanie. Auto mialo w 2016  przy 136 000 modyfikacje silnika bo bralo olej i wymieniany lancuch w serwisie Audi Holandia. Dzis 218 000 nie bierze oleju. Pytanie dotyczy lancucha. Czy ktos jest w stanie rozszyfrowac po fakturze czy zostaly uzyte poprawione czesci? Napinacz, slizgi itp? Spotkalem sie z opinia ze lancuch powinno wymienic sie co 100 000 ktore sie znow zbliża. Nie wiem czy jest sens tam zaglądać skoro byl robiony i silnik chodzi jak nowy? Zalaczam fakture 

IMG_20200511_113348.jpg

Edytowane przez marcin1985nl
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszaj jak nic nie dzwoni i się nie krzaczy

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza mysl tez taka byla... Tylko z tylu głowy chodzi mi ta podwyzszona moc silnika i czy sie cos z nienacka "nie porobi" przy duzym obciazeniu bo auto naprawde chce jechać i zal nie korzystac ??

Edytowane przez marcin1985nl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sprawdzić przez otwór w dolnej osłonie rozrządu ile ząbków napinacz jest wysunięty, albo jechać do ogarniętego mechanika, niech zdejmie obie pokrywy (górną i dolną) i zmierzy jak bardzo łańcuch się naciągnął. Od siebie dodam, że nie lekceważyłbym rozrządu, swój wymieniłem chyba na ostatni dzwonek... łańcuch był już tak luźny że zaczął rzeźbić w osłonie i nie było tego jakoś szczególnie słychać. Jak nie wiesz jakiego dźwięku się spodziewać to możesz nie usłyszeć. Daj do sprawdzenia i miej spokojną głowę.

20tfsi-napinacz.jpg

Edytowane przez soplic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super ze wrzuciłes to zdjecie. Dzisiaj sprawdziłem u siebie i wrzucam zdjecie mojego napinacza. Według tego co pisze to dopiero jak 7 zabków jest wysuniety to nadaje sie do wymiany. U mnie sa wysuniete 3 zabkinapinacz rozrzadu.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie jest idealnie w 7 rowku, a nie w 3.. patrzysz do gory nogami.. napinacz ma 11rowkow.

20200709_140856.jpg

Edytowane przez kixi4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja liczyłem ile wystaje poza obudowe, tak jak na zdjeciu co wrzucił Soplic. A ty podajesz do tej zawleczki :) To ile rowków moze maksymalnie wystawac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopoki nie wystaje do konca to napina lancuch...  ale tak na serio to na nowym zestawie zawleczka siedzi na 2-3rowku, ty masz na 7 z 11, wiec zuzycie lancucha bedzie gdzies na poziomie 60-70%

Edytowane przez kixi4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...