Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Usuniecie katalizatora oraz dpf


cinek333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie zastanawiam sie nad usunieciem kata i dpf. Wiem ze na stacji diagnostycznej jesli sie kapna to nie przejdzie przegladu. Chce tylko odpowiedzi czy warto usuwac kata i dpf? Latwo jest sie diagnoscie kapnac ze dpf jest usuniety? Najlepiej zeby odpowiedziala osoba doswiadczona ktora juz to robila. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki celu chcesz usuwać?  Jeżeli nie stwarza problemów,  nie widzę potrzeby ingerencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym uzyskac troche wiecej mocy, zeby turbina lepiej pracowala. Warto czy nie robi wielkiej roznicy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jedynie modyfikacja oprogramowania (stage 1), to nie ma sensu robić przelotu. W ostateczności można wstawić sportowy kat. Lepsza przepustowość i auto przechodzi przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a jaka to jest cena takiego? I jak wyszukac bo nie moge znalezc 

Edytowane przez cinek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś z Podkarpacia, to skontaktuj się z @gregor10. Poprowadzi Cię pod kątem modyfikacji mechanicznych i oprogramowania. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze a warto zmienic intercooler? samochód mam już zmapowany, ale od jakiegos czasu mam wrazenie ze jak sie silnik nagrzeje to jakby go bardziej muliło.. na zimnym jak tylko wskazowka leciutko skoczy to mam duzo wiekszy zryw i jest bardziej czuły na pedał gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, cinek333 napisał:

dobrze a warto zmienic intercooler?

Oczywiście.

 

39 minut temu, cinek333 napisał:

samochód mam już zmapowany, ale od jakiegos czasu mam wrazenie ze jak sie silnik nagrzeje to jakby go bardziej muliło.. na zimnym jak tylko wskazowka leciutko skoczy to mam duzo wiekszy zryw i jest bardziej czuły na pedał gazu

Ktoś podjął się chipu mimo niesprawnego motoru... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, george napisał:

Oczywiście.

 

Ktoś podjął się chipu mimo niesprawnego motoru... 

co mam przez to rozumiec? Mysle że wymienie ten intercooler. Tylko mam do was pytanie. Podaje tu link i czy ten bedzie wystarczał? Posiadam A4 b8 2.0 TDi 8k0

Trzeba jeszcze coś dokupić czy tylko ten intercooler? czytałem na innych postach ze weze pasuja od mojego tylko ciasno ale wchodzą.

Chlodnica-intercooler-Audi-A4-B8-8K0-3-0
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 199 zł - Chłodnica intercooler Audi A4 B8 8K0 3.0 TDI (9261005771). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Edytowane przez cinek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cinek333 napisał:

co mam przez to rozumiec?

Jeżeli "nie jedzie", to znaczy, że jest problem z silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisalem ze nie jedzie bo uważam że bardzo dobrze sie zbiera. tylko od czasu do czasu jak sie zagrzeje mam odczucie ze czegoś mu brakuje, ze ma jkiś dołek. nie zawsze .  dlatego pytam czy to wina intercoolera? jesli po wymianie by turbina odżyła to wymieniam i tyle. a jesli bedzie nieznacząca różnica to jezdze tak jak jest. od razu silnik do wymiany powiedz

Edytowane przez cinek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbuj samodzielnie naprawiać... Postaw auto do kogoś, kto zrobi diagnozę i wtedy będziesz wymieniał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2020 o 00:10, george napisał:

Skoro jesteś z Podkarpacia, to skontaktuj się z @gregor10. Poprowadzi Cię pod kątem modyfikacji mechanicznych i oprogramowania. ;)

Do diesla to ja bym ww. tunera tak nie polecał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2020 o 13:12, patricks1 napisał:

Do diesla to ja bym ww. tunera tak nie polecał

Ty weź nic nie mów bo nooby zaraz gówno burze zrobią i potem będzie chryja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można wyrazić swojego zdania? Akurat robiłem u gregora 2 swoje auta i mogę coś powiedzieć, ale nie będę publicznie wylewał żali. W każdym razie o 2 za dużo i nigdy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...