Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BRD] Błąd PD zwarcie do plusa.


Bambr97

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Moje auto od jakiegoś czasu faluje na wolnych obrotach. Ale w specyficznych warunkach. 

Zawsze rano po odpaleniu jest okej, chodzi równo. Gdy jadę do pracy zazwyczaj zatrzymuje się pod sklepem. Wtedy po ponownym odpaleniu silnik faluje na wolnych obrotach i po pewnym czasie zaczyna kopcić. Ruszam w dalsza drogę do pracy. Auto w trakcie jazdy zachowuje sie normalnie, nie brakuje mu mocy, nie faluje, nie szarpie, nie kopci. Zatrzymuje się pod firma i jest okej - nie faluje. Gdy odpalam auto po 8h pracy też jest okej brak falowania czy jakichkolwiek niepokojących objawów. Lecz wystarczy przejechać się dosłownie 5km zgasić silnik i po chwili uruchomić ponownie wtedy auto znów faluje na wolnych. W trakcie jazdy wszystko w porządku. 

Błąd jaki odczytałem to zwarcie do plusa pompowtrysku na 3 cylindrze. 

Mechanik wymienił mi wiązkę PD z ASO jednak to nie rozwiązało problemu. 

Może ktoś spotkał się z podobnym problemem i może podzielić się jak go rozwiązał? 

Edytowane przez Bambr97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wtrysk do wyciągnięcia i sprawdzenia. Najlepiej podmienić np 3 z 4 i zobaczyć czy błąd pójdzie za wtryskiem. Obstawiam że poprostu wtrysk się zesrał i trzeba wymienić i bedzie hulać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Fish1991 napisał:

Cześć. Wtrysk do wyciągnięcia i sprawdzenia. Najlepiej podmienić np 3 z 4 i zobaczyć czy błąd pójdzie za wtryskiem. Obstawiam że poprostu wtrysk się zesrał i trzeba wymienić i bedzie hulać.

 

Niestety uzdolniony mechanicznie nie jestem bo czego się dotknę może zostać spieprzone jeszcze bardziej ?.. Ogólnie to jestem za granicą. Nie zadzieje się nic złego podczas powrotu 1500km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak,jazda z uszkodzonym wtryskiem nie jest zalecana. Ale jak nie masz wyjścia to musisz jechać. Jedz spokojnie nie pałuj to może nic się nie stanie :) Powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...