Skocz do zawartości
IGNOROWANY

bixenon A4 B6 problem


macintosh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z regulacją bixenonow w audi s4. Wiem jak za pomocą vaga ustawić reflektory itp ale problem leży w samej regulacji. Trybiki mam wymienione na nowe z allegro drukowane w 3d. Chodzi o to ze kręcę nim i coś przeskakuje prawdopodobnie uszkodzony jest trzpień który podnosi soczewkę. Pytanie moje jak to teraz naprawić ?? ma ktoś jakieś fotki jak dostać się do tego i czy jak rozbiorę lampę jest szansa jakaś ręcznie to podnieś trochę ?? prawy xenon wali prosto w dol jakie 3 metry przed autem :(

Brak błędów na vcds wszystkie czujniki sprawne jak uruchamiam auto test poziomu tez działa i prawa soczewka się podnosi ładnie i opada

Edytowane przez macintosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne przeskakuje Ci mechanizm na silniczku, zerwane mocowanie. Odkręcasz górny mechanizm, potem podważasz trzpień i wyskakuje do góry, potem możesz wyciągnąć silniczek. Zamień silniczki stronami i zobacz czy to to... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kamil-vag napisał:

Zapewne przeskakuje Ci mechanizm na silniczku, zerwane mocowanie. Odkręcasz górny mechanizm, potem podważasz trzpień i wyskakuje do góry, potem możesz wyciągnąć silniczek. Zamień silniczki stronami i zobacz czy to to... 

z tym ze własnie silniczek działa bo vcds jak je podnoszę do regulacji to idzie do góry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo będzie działał, silniczek w bixie reguluje długością trzpienia ale dodatkowo możesz doregulować wysokość lampy ręcznie i u Cb jest rozwalona prawdopodobnie ten tryb od ręcznej regulacji... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdj masz pokazane o ile można wysunąć jeszcze ręcznie regulacje:

SILNICZEK-POZIOMOWANIA-KSENON-BI-XENON-AUDI-A4B6.jpeg

A wysuwając regulacje, podnosisz lampę. 

Dlatego pisałem, żeby na próbę zamienił silniczki miejscami jeśli jedna lampa jest ok, a druga nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, macintosh napisał:

z tym ze własnie silniczek działa bo vcds jak je podnoszę do regulacji to idzie do góry...

Albo silniczki albo sam moduł. 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamil-vag napisał:

Na tym zdj masz pokazane o ile można wysunąć jeszcze ręcznie regulacje:

SILNICZEK-POZIOMOWANIA-KSENON-BI-XENON-AUDI-A4B6.jpeg

A wysuwając regulacje, podnosisz lampę. 

Dlatego pisałem, żeby na próbę zamienił silniczki miejscami jeśli jedna lampa jest ok, a druga nie. 

Posiadasz może na sprzedaż taki komplecik ? i wszystko inne co mogłoby się tam połamać ??

Wymienię wszystko co z tym związane i będzie ok.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, macintosh napisał:

Posiadasz może na sprzedaż taki komplecik ? i wszystko inne co mogłoby się tam połamać ??

Wymienię wszystko co z tym związane i będzie ok.....

Weź podmień ten silniczek z lewej do prawej. Jak nadal prawa będzie nisko świeciła to moduł do wymiany,jak będzie ok to górna część nasadki regulacji jest pęknięta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami jest jeszcze możliwość że uszkodziła się zębatka regulacji tu na lampie, czasami wyłamie się jeden zabek i też nie będzie chciało się obracać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kamil-vag napisał:

Czasami jest jeszcze możliwość że uszkodziła się zębatka regulacji tu na lampie, czasami wyłamie się jeden zabek i też nie będzie chciało się obracać. 

Wymieniłem to na drukowane w 3d napisałem na początku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyciągaj lampy, to jest najszybsza droga do znalezienia przyczyny i podmień te silniczki, będziesz wiedział na czym stoisz... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...