Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 B7 cabrio 3.0TDI


eetker1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jeżdżę b7 cabrio 3.0TDI 233KM Tiptronic 2006 rok prod. kod silnika ASB, przez 2 lata nie cieszyłem się (bo nie ma czym) dość awaryjną eksploatacją, włożyłem w nią worek pieniędzy regeneracja skrzyni biegów, turbo, nastawnik turbo, klapy kolektora, zapychający się dpf, zawór egr, zapieczone świece żarowe itp. lista dłuuuuuuga… Po roku użytkowania 233KM było mało, postanowiłem zrobić strage I, wystroiłem ją na bezpieczne 265KM i 480NM do tego w Tiptronicu magik włożył mi mechatronikę od S Tronic co było naprawdę fajnym połączeniem, doszło "KUNI" mechanicznych i samochód szybciej reaguje na pedał gazu, nie trzeba wrzucać na mieszaku S żeby zaczął zmieniać biegi :D ma tzw kick down po dosłownie gwałtowniejszym wciśnięciu, noga nie musiała lądować całkiem w podłodze żeby robił redukcje na niższy bieg, jeździ to fanie ale niestety zrobiło się znów mało. Postanowiłem pomyśleć o strage II, na tą chwilę z bólem vmax 240-245km/h, ale jest te "ALE" przy bucie w podłodze od 220 zaczyna się dławić i czuć że chce więcej, wtryski już nie domagają dodam że są w stanie PRIMA SORT (sprawdzane na maszynie) i właśnie od nich bym zaczął ponieważ myślę że założenie hybrydy turbo + intercooler z wydechem i ponowne strojeniem pochłonie następny worek $, nie wiem czy to będzie tego warte. Chciałem zostawić to jako wisienkę na torcie.
Dlatego wpadłem na pomysł wrzucenia do audi wtrysków od SQ5 313KM które wyglądają identycznie i są mega wydajniejsze od serii ASB.
Moje pytanie czy wgl jest to możliwe ? czy trzeba wrzucić również sterownik wtrysków od 313, który jest ciężko dostępny jako używka ? czy trzeba włożyć jeszcze całą kopę innych gratów do wydajniejszych wtrysków ? czy wtryski nie wypalą dziury w tłokach przy większym ciśnieniu i dawce diesla ? może podejdzie coś od innego silnika np. 4.2 TDI żeby mnie to nie zrujnowało finansowo...?
POMOCY !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...