Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z podświetleniem zegarów/deski oraz CZ


brodziaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów oraz forumowiczów, jest to mój pierwszy post zaraz po tym w dziale „przywitaj się” tak wiec jeśli cokolwiek na wstępie sknociłem proszę o natychmiastowy lincz.

 

Do sedna:

W mojej B5 1.8 ADR 94’ sedan pojawił  się problem z podświetleniem całego licznika oraz jednocześnie z centralnym zamkiem.

Zegary świecą się cały czas, czy auto jest otwarte czy zamknięte czy kluczyk jest w stacyjce czy nie i czy światła są włączone czy nie, licznik oraz przyciski cały czas świecą się...

Pragnę zaznaczyć ze zmieniałem radio z nieoryginalnego Kenwooda na oryginalna GAMME Audi RDS i dość mocno musiałem ingerować w wiązkę która była niesamowicie zadrutowany przez poprzedniego właściciela. Podczas tej operacji znikło podświetlenie deski oraz liczników, udało się je przywrócić poprzez złączenie (wiem ze zabrzmi to totalnie nieprofesjonalnie) dwóch przypadkowych kabelków z okolic kostki ISO...niestety operacje przeprowadzałem za dnia, wszystko pięknie zlitowal zaizolowalem i zabezpieczyłem i dopiero dzisiaj wieczorem zauważyłem ze licznik oraz przyciski od podgrzewania szyby, świateł przeciwmgielnych oraz regulacji wysokości świateł świecą się bez przerwy (ZA WYJĄTKIEM PANELU CLIMATRONIC). 
 

Druga sprawa dotyczy Centralnego zamka, po zamknięciu drzwi pasażera przednich samochód zamyka się SAM cały. Sytuacja pojawiła się dzisiaj spontanicznie. 
 

Czytałem podobne tematy które kierują podejrzenia na pompkę centralnego w gabażniku, tylko czy faktycznie może ona odpowiadać również za problem oświetlenia ?

 

P.S. Ponadto radio gamma po wyłączeniu lub zgaszeniu samochodu ciagle prosi o kod przechodząc w tryb SAFE. 
 

Przypuszczam ze wszystko może być powiązane ze sobą. Dodam ze przed wymiana radia problemów nie było lecz nie chce sugerować tym odpowiedzi.  

 

Wszelkie sugestie miłe widziane

Zapraszam do dyskusji. 

Pozdro

Edytowane przez brodziaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, brodziaty napisał:

dwóch przypadkowych kabelków z okolic kostki ISO.

Zapewne połączyłeś niebiesko czerwony z szaro niebieskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fazii napisał:

Zapewne połączyłeś niebiesko czerwony z szaro niebieskim?

Nie wiem jakim cudem to zgadłes ale jeśli pamięć mnie nie myli to chodzi o dokładnie te dwa kable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadywałem :decayed:. Niebiesko czerwony to stałe zasilanie 12V. Niebiesko szary to sygnał podświetlenia piktogramow regulowany z licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Fazii napisał:

Nie zgadywałem :decayed:. Niebiesko czerwony to stałe zasilanie 12V. Niebiesko szary to sygnał podświetlenia piktogramow regulowany z licznika.

Ok, czyli sprawa jasna. 
 

Pozostalo pod niebiesko szary podpiąć zasilanie po stacyjce (zostaje pytanie który to kabel :) ). Tylko kwestia czy wtedy powróci fukcjonalność manetki od świateł do włączania podświetlenia...bo de facto pod nią powinien być podłączony niebiesko szary, dobrze rozumuje?

Czy sygnał z niebiesko szarego również napędza podświetlenie przycisków na desce ? 
 

pozdrawiam 

Edytowane przez brodziaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, brodziaty napisał:

Pozostalo pod niebiesko szary podpiąć zasilanie po stacyjce

Nie

 

13 godzin temu, brodziaty napisał:

Tylko kwestia czy wtedy powróci fukcjonalność manetki od świateł do włączania podświetlenia...bo de facto pod nią powinien być podłączony niebiesko szary, dobrze rozumuje?

Źle rozumujesz. Sygnał wychodzi z licznika na poswietlane piktogramy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej masz schematy jak to wygląda. Z licznika idzie na węzeł A19 i z niego na poszczególne elementy. 

adr.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Fazii napisał:

Poniżej masz schematy jak to wygląda. Z licznika idzie na węzeł A19 i z niego na poszczególne elementy. 

adr.rar 2 MB · 0 pobrań

Dziękuje Ci za odpowiedz. Muszę przyznać ze niestety dla mnie elektronika to czarna magia i nigdy nie byłem w tym dobry. Już bardzo dużo mi pomogłeś, jednakże czy mógłbym Cię prosić o dość łopatologiczne wytłumaczenie mi jak mam się za to zabrać żeby miało ręce i nogi z punktu kiedy rozłącze dwa ww. Kable ? Stały plus mam podłączyć pod radio żeby nie wolało kodu SAFE ? Tylko wtedy rozumiem ze nawet jak je wyłącze będzie cały czas pracować i mieć pobór i rozładowywać mi akku ?

 

a szaro niebieski od podświetlenia piktogramów mam wpiąć w ? 
 

Oczywiscie za nakierowanie mnie i pomoc odwdzięczę się bo problem spędza mi już sen z powiek. 
 

Pozdrawiam 

KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest prosty. Niebiesko czerwony idzie na kostkę ISO czarną pin 7 i 3. Szaro niebieski idzie na pin 6sketch-1589712892833.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fazii napisał:

Temat jest prosty. Niebiesko czerwony idzie na kostkę ISO czarną pin 7 i 3. Szaro niebieski idzie na pin 6sketch-1589712892833.png

Serdecznie Ci dziękuje za pomoc. Jutro zabiorę się do tego i napisze o efektach ;) 

 

Pozdrawiam serdecznie

KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...