Skocz do zawartości
IGNOROWANY

CHIP 190 quattro


firefighter79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szczesliwych posiadaczy Audi b9 i moje pytanie,czy kto z was robił już program w b9 2,0 TDI s tronic quattro?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak. Dowiadywalem sie w dobrych firmach gdzie goscie maja to w malym palcu i opcja wyglada nastepujaco:

Skrzynia biegow i sprzeglo przyjma na spokojnie i z rezerwa bezpieczenstwa do 250KM/500Nm i tyle dobry specjalista jest w stanie ci na st1 wydusic. Jesli nie chcesz sie bawic w kucie i kevlar to musi ci tyle wystarczyc. Oczywiscie te 250/500 jest tylko luznym gdybaniem bo to wszystko zalezy od danej szt auta i jego stanie technicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blok wytrzyma lekko 300 wtryski i pompa ma swoje ograniczenia ale 250 to nie problem a co do stronica to 2.0 tfsi 250KM ma ten sam sklad. Jak mowilem to juz zalezy od egzemplarza i od specjalisty. Nie wiem czy znajde ci posta firmy ktora pare tygodni temu zrobila 260KM i 560Nm na st1. Wiesz poki nie oddasz do goscia ktory ma dobre opinie i on nie zacznie sie z tym szarpac to sie nie dowiesz. Inna sprawa mamy mokrego dpfa jak podlejesz ostro paliwem co robi sie w dieslu jedli chcesz podniesc moc to odbije ci sie to na filtrze. Wiec to jest metoda prob i bledow i to najlepiej z czujnikiem emisji jesli cie taka sprawa interesuje. No chyba ze wycina i 250KM masz od reki xD. Mi osobiscie firma z wro podala parametry 240KM/480Nm ;). A wiem ze ludzie maja lepiej i to z gwarancja. Wyscig o konie i niuty to tez nie jest dobra sprawa. Dajesz zaufanemu gosciowi, mowisz czego oczekujesz i on po metodzie prob i bledow daje ci wynik finalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2020 o 17:25, Kevirek napisał:

Blok wytrzyma lekko 300 wtryski i pompa ma swoje ograniczenia ale 250 to nie problem a co do stronica to 2.0 tfsi 250KM ma ten sam sklad. Jak mowilem to juz zalezy od egzemplarza i od specjalisty. Nie wiem czy znajde ci posta firmy ktora pare tygodni temu zrobila 260KM i 560Nm na st1. Wiesz poki nie oddasz do goscia ktory ma dobre opinie i on nie zacznie sie z tym szarpac to sie nie dowiesz. Inna sprawa mamy mokrego dpfa jak podlejesz ostro paliwem co robi sie w dieslu jedli chcesz podniesc moc to odbije ci sie to na filtrze. Wiec to jest metoda prob i bledow i to najlepiej z czujnikiem emisji jesli cie taka sprawa interesuje. No chyba ze wycina i 250KM masz od reki xD. Mi osobiscie firma z wro podala parametry 240KM/480Nm ;). A wiem ze ludzie maja lepiej i to z gwarancja. Wyscig o konie i niuty to tez nie jest dobra sprawa. Dajesz zaufanemu gosciowi, mowisz czego oczekujesz i on po metodzie prob i bledow daje ci wynik finalny.

Pewien jesteś że dpf jest mokry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka, z fapem mi sie pokickalo w dpf adblue spelnia tylko funkcje pomocnicza nie czyniac go mokrym :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2020 o 09:28, Kevirek napisał:

pokickalo

nie tylko to ci się pokićkało i nie wciskaj kitu o skrzyniach. Tak samo żadna  seria z DPF nie dojdzie do 250ps.

 

 

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2020 o 17:25, Kevirek napisał:

podlejesz ostro paliwem co robi sie w dieslu jedli chcesz podniesc moc

:OMG:

 

W dniu 17.05.2020 o 17:25, Kevirek napisał:

A wiem ze ludzie maja lepiej i to z gwarancja.

z gwarancją na co ?

W dniu 17.05.2020 o 16:51, Kevirek napisał:

Jesli nie chcesz sie bawic w kucie i kevlar to musi ci tyle wystarczyc.

kucie czego ? skrzynia po zamianach w sofcie wytrzymuje dużo więcej, po wymianie zespołu sprzęgieł jeszcze więcej.

 

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nachodzi mnie na softa tylko martwi mnie jak po tym wygląda sytuacja z DPF'em ? Wiadomo, więcej mocy to więcej paliwa a to pewnie więcej dymienia. Macie jakieś doświadczenia na dłuższą metę czy to nie skraca jego żywotności? Jak ktoś często jeździ długie trasy to pewnie nie ma problemu przy dobrym programie, ale co jeśli auto w większości jeździ odcinki 20-30km a trasy rzadziej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MiruK napisał:

Nachodzi mnie na softa tylko martwi mnie jak po tym wygląda sytuacja z DPF'em ? Wiadomo, więcej mocy to więcej paliwa a to pewnie więcej dymienia. Macie jakieś doświadczenia na dłuższą metę czy to nie skraca jego żywotności? Jak ktoś często jeździ długie trasy to pewnie nie ma problemu przy dobrym programie, ale co jeśli auto w większości jeździ odcinki 20-30km a trasy rzadziej ?

Rob nie pytaj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MiruK napisał:

Wiadomo, więcej mocy to więcej paliwa a to pewnie więcej dymienia.

Jak ma dymić po sofcie i tak Ci powie tuner to najlepiej jedź do innego na zrobienie softu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2021 o 19:19, MiruK napisał:

Polecicie kogoś na Podkarpaciu ?

Gregor10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...