CONCERT 2- nie działa lewa rolka na kierownicy

indyczes

Witam kolegów.

Jak w temacie, odkąd kupiłem auto nie działa lewa rolka na kierownicy multifunkcyjnej. Podstawiłem obydwa moduły przycisków i dalej lipa, wszystkie inne przyciski działają,podświetlenie wystepuje, nie działa przewijanie na tej rolce. Sprawdzałem kodowania modułu na kierownicy i kodowanie radia i są ok i jestem w kropce. Taśma na kierownicy powinna być dobra bo tam występują tylko 3 piny tj. masa, zasilanie i szyna LIN DATA. Typuję uszkodzenie modułu kierownicy, ale nie do końca jestem przekonany bo inne przyciski działają, gdyby nic nie działało wtedy sprawa jasna. Może ktoś mądry coś podpowie, nie chcę wydawać na moduł, dodatkowo kodowanie jego a może się okazać,że problem nie tutaj.

Pozdr.

Lewą rolka działa tylko z radiem z modelu B7.

Numer radia 8E0035186D

Jak masz radio z B6 to nie działa.

Przyciski MF z rolkami były dopiero od modelu B7.

Radio jest z modelu B7 oryginał fabryczne. Przyciski na kierownicy: 4F0951527 i 4F0951527A

Edytowane przez indyczes

Kurcze jednak mam chyba radio z modelu B6 8EO 035 186J. I tu pewnie pies pogrzebany, handlarz pewnie takie wszadził, dodatkowo mam w radiu błąd anteny,nie da się skasować ale tuner pracuje normalnie. Potwierdźcie czy ma być konkretnie 186D?

24 minuty temu, indyczes napisał:

Miałem to samo, handlarz założył pewnie bardziej zniszczone z B6 i rolka w kierownicy nie działała :)

Pozostałe przyciski Ci działały?Czym te radia się różnią,inna płyta główna na innym procku?

wyciągnij radio i na nim są naklejki zobacz z kiedy produkcja lub powinien być opis czy z b6 czy z b7, druga sprawa to zależy czy masz telefon czy nie, jeśli masz to prawa rolka zmienia tylko stacje radiowe, lub utwory na cd, jak nie masz to szczerze mówiąc nie wiem czy coś jeszcze da się zrobić.

Telefon w aucie był bo jest uchwyt do niego, nie działa mi rolka lewa od przewijania utworów na CD i stacji radiowych, prawa rolka volume działa poprawnie, dziwne to dla mnie, gdyby była niezgodnośc to raczej nic by nie działało?

radio z B6 tak właśnie się zachowuje, głośność działa, a lewa rolka wcale.

Czyli pozostaje szukać radyjka, szkoda bo to jest w idealnym stanie.

Kup zajechane po taniości z B7 i przełóż swój panel ?

Trzeba będzie polować na takie, można przełożyć panel przedni i ewentualnie mechanizm CD.

jeszcze dwa dni temu miałem takiego concerta2 na handel, ale się sprzedał.

Wymiana płyty głównej na 8EO 035 186D załatwia definitywnie problem, multi działa, ale nie pasuje napęd z mojego do tej płyty, u mnie taśma połączeniowa ma 12 pin, w płycie głównej którą założyłem jest inne gniazdo i na 14 pin. Diabeł tkwi w szczegółach jak się okazuje. Obecnie szukam mechanizmu, a w zasadzie samej płytki z elektroniką.

Sama płytka nie pomoże,musisz wymienić cały mechanizm.

Zgadza się, kupiłem u kolegi cały mechanizm i po zamontowaniu mam 100%sprawne radio. Tak więc okazuje się iż panele przednie są zamienne, natomiast mechanizmy CD już nie. Musi być mechanizm CDM-M7 4.6/3. Czytniki laserowe tez się różnią.

Edytowane przez indyczes