Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kilka błędów BGB


Svarog

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Jakiś czas temu podczas jazdy (nie wolnej) odcieło mi moc i załączyło kontrolkę EPC. Samochód ledwo rozpędza się do 50km/h.

Obecnie przesiaduję na terenie Holandii więc robię co mogę sam a mój kucharski mózg nie do końca ogarnia wszystkie mechaniczne pojęcia więc proszę o pomoc.

Pewnie i tak skończy się na remoncie gdyż pasek oraz łańcuch czekają na wymianę.  Komputer wypluł mi kilka błędów których nie do końca rozumiem a przydałoby się wiedzieć co daję tutejszym mechanikom. 

000048 oxygen (lambda) sensor B1          S1 Heating circut

008853 fuel pressure regulator value N276

000579 senoid valve for boost pressure control N75

000051 Turbocharger bypass valve control circut

001092 EVAP purge control valve N80

 

 

 

ps. sprawdzałem forum, wujek google też za dużo nie wskórał więc postanowiłem napisać posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś za dużo tych błedów z czujników.Ja bym oblukał czy wszystkie przewody są na miejscu w pierwszej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od evapa. Tani i łatwo wymienić. Od niego mogą być te wszystkie pozostałe błędy.

Jeśli po pewnym czasie zacznie wywalać 8 błędów, czyli cała szyna kan, to do sprawdzenia jest przekaźnik pod podszybiem - u mnie powodował takie problemy.

 

I pytanie. Czy samochód stał długo na słońcu? Błąd się pojawił praktycznie od razu po ruszeniu, czy po dłuższej jeździe? Albo jak teraz się zachowuje?

Po przekręceniu kluczyka EPC nie ma, a dopiero po pewnym momencie wraca i samochód przestaje jechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem tych wszystkich błędów była woda która przedostała się do wtyczki wiązki przy ecu .. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...