Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapieczone śruby od geometrii


michal2g

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Chciałem ustawić geometrię bo mi ścina opony na tyle. Okazuje się że śruby w wahaczach tylnych są zapieczone. Nakładki się kręcą ale samych śrub mechanik nie dał rady ruszyć. Co radzicie? Wymiana tulei ? Całych wahaczy? Czy można powalczyć jakoś z tymi śrubami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michal2g napisał:

Mam problem. Chciałem ustawić geometrię bo mi ścina opony na tyle. Okazuje się że śruby w wahaczach tylnych są zapieczone. Nakładki się kręcą ale samych śrub mechanik nie dał rady ruszyć. Co radzicie? Wymiana tulei ? Całych wahaczy? Czy można powalczyć jakoś z tymi śrubami?

Przerabialem temat u siebie. Jedyna rzecz jaką możesz zrobić to kupno nowych śrub a stare trzeba wyciąć. Wyciąć niestety trzeba ręcznie samym brzeszczotem bo niczym innym tam nie podejdziesz. Wkładasz brzeszczot między tuleje wahacza a mocowanie i wycinasz śrubę najpiew z jedne strony, później z drugiej. Wyciagasz wahacz i odwiercasz śrubę która w nim siedzi. Może uda Ci się wycisnąć na prasie ale jest ryzyko zerwania tuleji gumowej z wahacza. Zarezerwuj sobie po 2 godziny na stronę. Lepiej zrób to sam bo nie wiadomo co Ci tam mechanik nawywija. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam ten problem, ale jestem dodatkowo w Niemczech i póki co sobie odpuściłem, bo niedługo jadę do Polski, a tutaj mogli próbować dalej ale jeśli się nie uda to chcieli wymieniać cały wachacz, a teraz jak zaczną robić dwie strony i liczyć za roboczogodziny to stwierdziłem, że taniej mi wyjdzie kupić dwie opony na tył w razie co. A wracając do tematu to tuleje są wymienne tak? Gdzieś czytałem właśnie że nowa śruba, druga tuleja i po robocie, a nie cały kompletny wachacz.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, puczyl1990 napisał:

Sam mam ten problem, ale jestem dodatkowo w Niemczech i póki co sobie odpuściłem, bo niedługo jadę do Polski, a tutaj mogli próbować dalej ale jeśli się nie uda to chcieli wymieniać cały wachacz, a teraz jak zaczną robić dwie strony i liczyć za roboczogodziny to stwierdziłem, że taniej mi wyjdzie kupić dwie opony na tył w razie co. A wracając do tematu to tuleje są wymienne tak? Gdzieś czytałem właśnie że nowa śruba, druga tuleja i po robocie, a nie cały kompletny wachacz.? 

Tuleje nie są wymienne. Wymieniasz cały wahacz. Zobacz co napisałem wyżej w tym temacie. Sam dasz sobie radę z tymi śrubami nawet pod blokiem. Ściągasz koło, bierzesz brzeszczot i na przód. Jak wytniesz śruby i wyciągniesz wahacz to będziesz potrzebował dobre imadlo żeby wycisnąć z tuleji wahacza resztę śruby. Zakładasz nowe śruby i możesz jechać na zbieżność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...