Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kupno samochodu dwie możliwości


Tomafx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, są dwie możliwości zakupu:

1. Nowa Skoda Octavia 2020 kwota 96 tyś po obniżce ze 104 tyś średnia wersja wyposażenia. I tu 50/50, wpłacam połowę i późnej 36 rat po ok 1500 zł - oczywiście finansowo do zrobienia

2. Audi a4 B8 2014 kombi 2.0tdi do kwoty 60 tyś - za gotówkę.

Takie dwie opcje są brane pod uwagę, tylko czy warto w nowy samochód inwestować? - mówię tu o skodzie. 

Umówiony jestem na jazdę próbną Skodą. Zobaczę jak wygląda w środku, jeśli dogoni audi z B8 w jakości i wyciszeniu to będzie na plus dla Skody.

Zależy mi głównie na wyciszeniu przy dużych prędkościach, jakości wykonania. 

Może ktoś jeździł już tymi dwoma samochodami i ma porównanie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze pytanie, ile lat masz zamiar jeździć tym autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jeżdżę 5-6 lat, może przy nowym dłużej min. 7-8 lat, chociaż pewnie mi się będzie nudził po 5 latach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 5-6 lat to dobrą opcją (przynajmniej dla mnie) byłaby nowa skoda. Jeśli się znudzi wstawiasz do salonu i bierzesz nowy rocznik i wtedy Ci to lepiej policzą. Praktycznie cały czas nowym autem byś jeździł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomafx napisał:

Ogólnie jeżdżę 5-6 lat, może przy nowym dłużej min. 7-8 lat, chociaż pewnie mi się będzie nudził po 5 latach. 

Nówka i masz spokoj. Dobierz gwarancję na 5 lat i spokój, auto nowe, niczym się nie martwisz. Wynegocjuj pakiet serwisowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja też bym brał nowe auto. B8 już młodsze nie będzie a za 5 lat zdziadzieje i spadnie po cenie. Nowa skoda, niewypierdziane fotele, serwis- wszystko na plus :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy w robocie octavie kupowane jako nowe pod koniec 2017r 2.0 tdi 150km w dsg, mi się jeździ tym bardzo dobrze, a4 może ciutke lepsze w wykonaniu ale 6letnie to już ma ponad 250 nalotu. Osobiście polecił bym tylko nowa skodę porównując do 6 letniego a4. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywiązanie do marki jakieś tam jest, narazie nie zawiodła, ale dobrze mówicie, trzeba się przejechać tą Skodą. 

Jazda w przyszłym tygodniu umówiona, zobaczymy jak wrażenia. 

Edytowane przez Tomafx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jazda próbna zrobiona nawą skoda octavia 2020r. 

Skoda

plusy

- dobre wyciszenie jak na Skodę

- dobra i średnia jakoś materiałów

-1,5 bezyna daję radę na tą budę, przy wyprzedzaniu, nawet przy 180-200 nie było źle jeśli chodzi i jazdę czy hałas.

- nowe auto

- wirtualny kokpit - nowinki techniczne- ogólnie techniczne raczej wyżej

- pewne nowe auto

Minusy

W sumie to nie ma jakiś minusów dużych, skoda to nie audi i mimo różnicy wieku skoda nie przebija jakością audi o epokę. Jest to poprawny, dobrze zrobiony samochód, który nie zamula na trasie, czy przy wyprzedzaniu.

Audi a4 B8 2.0 2015r avant

Plusy

- wyciszenie trochę lepsze

- jakość materiałów trochę lepsza

- przyspieszenie lepsze - wiadomo diesel

- jednak dla mnie wygląd na plus dla audi

Minusy 

- używany

- jakaś różnica technologii jest 

- brak pewności co do przebiegu czy wypadkowości aut używanych

Czyli ogólnie skoda nie porywa ale na pewno zrobiła duży krok do przodu. Teraz kwestia serca albo rozumu. 

Bardziej podoba mi się audi. Skoda z zewnątrz trochę mniejsza.

Ogólnie ciężki orzech do zgryzienia. Teraz zobaczę co mi w salonie zaproponują. Jak będą korzystne warunki to raczej skoda, jak będą chcieli zarobić za dużo to będzie audi. Narazie czekam na szczegóły, które mają być w przyszłym tygodniu. Rozmowy trwają. Jak się nie dogadamy to szukam audi. :)

 

Edytowane przez Tomafx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako, że skoda się nie popisała i w ostatecznym rozrachunku za dużo chcieli zarobić to padło na audi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...