Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania silnika na wolnych obrotach


Makaronek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam b7 2.0 tfsi bgb, mam problem ze auto na wolnych obrotach strasznie drga, jakby wypadanie zapłonów, sprawdziłem i to nie jest to. Jedno moje spostrzeżenie to jak odkręcę korek oleju to objawy się pogarszają, mało co auto nie zgaśnie i korek mocno zasysa, a jak zakręcony jest korek to auto po prostu kuleje, po nawet lekkim dodaniu gazu na nawet te 1000obrotow auto chodzi równiutko, czy ktoś miał już taki problem? Nowe świece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinieneś sprawdzić odmę i zaworek regulacji ciśnienia skrzyni korbowej

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem w A6 C6 2.0 TFSI, na razie odpuściłem temat. W wakacje spróbuję jeszcze czyszczenia dolotu z nagaru. U siebie wymieniłem odmę (nowa z ASO) i wszystkie plastikowe węże od odmy, ale efektów brak.

Edytowane przez lutas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź Rozrząd ? z tyłu..  Zmieniłem u siebie i problem znikł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ,

walczę z tym objawem już od pół roku miałem 2.0 tfsi BGB teraz mam , po tym jak mi silnik padł ,dół silnika AXX a głowice BWE po regeneracji i szlifie wałków . Wymieniłem już świece , cewki , cała wiązkę cewki , dolot , odme zaslepilem potem ponownie założyłem , przeplywke ,rozrząd przod, tył , będę próbował podmienić przepustnice bo coś mi w niej stuka ... a jak to nie pomoże to jeszcze popychacz pompy choć ciśnienie paliwa w VCDS jest git :) a ... błędy zbyt uboga mieszanka na biegu jałowym , nieosiagniety poziom doładowania na zaworze A turbosprężarki (czy jakoś tak) - wymieniony również n75 i zawór DV . 
Jak podmienię przepustnice dam znać , może unikniesz tylu wymian co ja .. :) 

filmik przedstawia moja przepustnice i najprawdopodobniej silnik krokowy powiedział papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana przepustnicy niestety nic nie dała, czas na szklankę popychacza ... :S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja mam ten sam problem w bgb zrobione do teraz rozrząd i łańcuszek z napinaczem plus nowe koło zmiennych faz i szklanka odma oryginalna zawór n205 też oryginał dolot czyściłem jakiś czas temu i efekt jak u was, jedynie co czasem jest lepiej że nie drga sinik to jak jest naprawdę ciepło powyżej 27 stopni na zewnątrz ale też nie zawsze mam tak że dwa dni chodzi super a potem drgania, poduchy pod silnikiem nowe. Ja też już rozkładam ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie co do drgania silnika na wolnych przed wyjazdem na urlop zrobiłem płukankę silnika ale nie ta na 15min tylko ta co leje się na duże ilości szlamu w silniku i przejechałem 200 kilometrów po czym micha w dół i porządne mycie miski potem nowa oliwka i teraz podzielę się jak jest. Po około 1000km po zalaniu oliwki silnik po zejściu z obrotów chodzi równiutko i cicho, mój mechanik zasugerował mi przed wymianą że któryś pierścień może być zapieczony i to też może być powodem drgań na wolnych obrotach. Wspomnę że poduchy, odma i inne rzeczy sprawne. Tak że panowie jeżeli ktoś ma problem z drganiami na wolnych i wszystko inne jest sprawne polecam sprawdzić ten sposób koszt nie wielki, a może i pomoże dodam że przed zabiegiem kompresja i ciśnienie sprawdzane i wszystko było w porządku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić. Sam swój silnik robiłem od podstaw i drganie nadal występuje, najczęściej na zimnym, po przekroczeniu 70 stopni maleje praktycznie do zera.
Zaobserwuj kiedy masz wypadanie zapłonów (bodajże grupa 14-15-16 w VCDS).
Zweryfikuj odmę, świece, cewki, zawór n205 zmiennych faz rozrządu i sam wariator.
Na 10 egzemplarzy, którymi jeździłem przynajmniej 8 zachowywało się tak samo.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...