Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tweetery ze zwrotnicami Audio System


Michu1885

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę szanowne grono:hi:

Konkretnie, miałem ori głośniki. Wymieniłem na 13 cm. Stare odłączyłem, dałem dystans i podłączyłem wspomniane 13cm, wszystko bez problemu śmiga. Wczoraj znajomy za darmo oddał mi tweetery ze zwrotnicami Audio System (fotka poniżej). Problem polega na tym, że nie mam pojęcia jak to podłączyć i poprawnie zamocować. Ori tweetery są dużo mniejsze, więc te nie bardzo pasują. Zwrotnice również nie bardzo wiem, gdzie podłączyć. Jeżeli ktoś ogarnia audio to będę wdzięczny za pomoc.

IMG_3512.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trójkątach na drzwiach będzie ciężko je zamontować. Sporo pracy, żeby to estetycznie ogarnąć. Co do podłączenia to z lewej strony na zdjęciu masz już gotowe czerwony + czarny -. Pozostałe kombinacje masz opisane na zwrotnicy tweetera - wskazują głośność w dB (0, -3, -6dB).

Według mnie czarny powinien być połączony z zielonym, a szary z fioletowo-czarnym. Wtedy tweeter jest na 0. Jakby był za głośny w stosunku do pozostałych głośników to wtedy można go stłumić o 3 lub 6 dB. 

Edytowane przez Ninja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Mają one znajdować się przy klamce tak jak ori w B5. Według tego powinno być Black + Green (-6 db). Czy dobrze rozumiem, że w takim wypadku mam połączyć ze sobą kable czarny z zielonym, a szary z purpurowym zostawić rozłączone (obecnie połączony jest czarny z purpurowym i szary z zielonym)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na strefiecaraudio dobrze Ci radzą  koledzy. Napisz jak już wszystko poskładasz. Zrób fotki i krótką relację z montażu, może kiedyś komuś się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...